3. 10 от Верона спечелиха баража със Специя и остават в Серия А (ВИДЕО)

10 от Верона спечелиха баража със Специя и остават в Серия А (ВИДЕО)

Хелас победи с 3:1 и запази мястото си в елита на Италия

Верона оцеля в италианската Серия А, след като победи Специя с 3:1 в изключително драматичен мач, който се игра на неутрален терен. Двубоят се състоя заради новите правила в Италия, които предвиждаха такъв двубой при равен брой точки.

Още в 5-ата минута играчите от Верона поведоха в резултата. Давиде Фараони стреля от дистанция, топката рикошира, но това бе достатъчно, за да влезе в мрежата на Дронговски и резултатът стана 0:1.

Малко по-късно футболистите на Верона посикаха дузпа, но не получиха такава.

В 15-ата минута обаче Специя изравни. Итън Ампаду стреля мощно, топката се удари в гредата и падна зад голлиинята – 1:1.

До почивката Верона вкара още два гола. Първо в 26-ата минута Милан Джурич подаде към Сирил Нгонге, който преодоля съперника си на границата на наказателното поле и изпрати топката в долния ляв ъгъл за 1:2. В 38-ата минута Сирил Нгонге отбеляза и третия гол в мрежата на Специя.

Така се стигна до 68-ата минута, когато бе и най-важния момент в двубоя. Давиде Фараоне игра с ръка, за да предотврати влизането на топката в мрежата и бе изгонен, а реферът отсъди и дузпа, която обаче Мбала Нзола пропусна.

Натискът на Специя се увеличи и до края на двубоя пред вратата на Монтипо, който спаси абсолютно всичко, което можеше да бъде спасено, а това бе достатъчно за оцеляването в елита.