3. 10 "прилепа" запратиха Майорка към Сегунда (ВИДЕО)

10 "прилепа" запратиха Майорка към Сегунда (ВИДЕО)

Валенсия игра над час с човек по-малко и пак спечели с 2:0 на "Местая"

Валенсия игра над час с човек по-малко, но победи Майорка с 2:0 на „Местая” в среща от 24-ия кръг на Ла Лига.

Гостите от известния остров започнаха добре и Алфаро стреля, но Диего Алвес изби в корнер. Малко по-късно отново стражът на Валенсия спаси своя отбор след образцова контра на гостите.

Нещата придобиха още по-черни краски за „прилепиете” в 28-ата минута. Халфът на Майорка Пиня пресира Тино Коста в центъра, Коста върна с пас назад, но после се ядоса, удари в корема и изрита своя съперник. Съдията Миге лПерес бе наблизо и видя всичко, като не се поколеба да вдигне директен червен картон.

Валенсия имаше превес във владеенето на топката, но до почивката гол не падна.

След почивката домакините зарадваха „Местая” с два гола, въпреки че играеха с 10 души.

Резервата Серхио Каналес центрира от корнер в 60-ата минута, а бранителят Рикардо Коста засече с глава от границата на вратарското поле под гредата за 1:0.

Валенсия подпечата успеха с гол на дежурния голмайстор Роберто Солдадо. Сисоко пресече един пас, Дани Парехо размина двама съперници и пусна за Солдадо между двойката централни бранители и нападателят се разписа между краката на вратаря за 2:0 девет минути преди края.

Валенсия е на пето място с 40 точки, само на 2 зад Малага. Майорка остава на предпоследното 19-то място с 18 точки, като 6 точки делят тима от спасителната 17-та позиция.