3. 100 гола в Англия и 6 за 10 дни: Кой каза, че Бербатов е свършен?

100 гола в Англия и 6 за 10 дни: Кой каза, че Бербатов е свършен?

Българският нападател посреща 2012 година в убийствена голова форма

Димитър Бербатов завърши 2011 година със стил, като показа най-доброто от себе си в последните мачове на Манчестър Юнайтед.

Българинът вкара два гола в мрежата на Блекбърн, но Юнайтед загуби с 2:3 от закъсалите гости в „Театъра на мечтите”. Бербо направи и дузпа за Блекбърн, но едва ли това може да помрачи впечатлението, че той пак намери най-добрата си форма.

Първото попaдение на Бербатов за 1:2 бе записано под номер 100 за него по английските терени и номер 1500 на сметката на манчестър Юнайтед в ерата на Висшата лига.

Малкото минути, които Бербо изигра през сезона досега, не му попречиха набързо  да докаже, че има място в титулярните 11 на Алекс Фъргюсън.

За последните 10 дни на 2011 година той изигра точно 193 минути за Манчестър Юнайтед във Висшата лига. За тези по-малко от 3 часа игра Берба намери мрежата 6 пъти...

Силният край на годината за деветката започна на 21 декември срещу Фулъм. Голът му за 5:0 срещу лондончани нямаше голямо значени за хода на мача, но напомни за класата му. Появил се на терена едва в 77-ата минута, бившият играч на Пирин, ЦСКА, Байер Леверкузен и Тотнъм магически отклони с пета в мрежата.

На „Боксинг дей” Бербатов получи коледен подарък и започна едва за втори път през сезона като титуляр във Висшата лига. Хеттрикът срещу Уигън открои всичките му качества – спокойствието при дузпата за последния гол, страхотния контрол върху топката за втория и усетът му пред мрежата на противника при първия, когато не овладя перфектно, ала намери начин да преодолее вратаря.

Срещу Блекбърн той бе един от малкото, които изглеждаха адекватно на терена за Юнайтед. Експериментът на сър Алекс навръх 70-годишния му юбилей се провали, но българинът няма вина за това.

Макар да направи нарушението за дузпата в полза на Блекбърн и като цяло да направи слаба първа част, после той се реваншира. Точното пласиране за първия гол и кинжалният удар без забавяне при втория бяха светлият лъч надежда за Манчестър Юнайтед в мача.

В края на 2011 година новината за удължаването на договора на Бербтов с „червените дяволи” за още година изглежда логична. Очевидно пренебрегван на моменти от сър Алекс, българинът не чака много преди да докаже, че умее да използва шансовете си.

Точно както през миналия сезон стрелецът се оказва решението на проблемите в атаката на тима, когато другите нападатели зациклят.

Мнозина го обвиняват, че не става за големите мачове. Хеттрикът срещу Ливърпул засега се набива на очи при подобни твърдения. А и както се вижда до момента, големият проблем на Юнайтед е подценяването на по-слабите съперници. Знаят го и Базел, и Кристъл Палас, и Блекбърн.

Манчестър Сити е в друга категория. Там Бербатов още не се е борил през сезона. Може би е време да го направи през 2012...

Кейн: Чака ни труден, но и вълнуващ мач с Леверкузен