3. 13-ИЯТ КРЪГ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"

13-ИЯТ КРЪГ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"

Интер остана лидер и след изиграването на 13-ия кръг в Серия "А", след като победи Ювентус с 1:0, Милан отново не успя да вземе победа извън "Сан Сиро", а Рома най-сетне се събуди и победи Лече с 3:0 като гост.

Отборът на Интер спечели с минималното 1:0 срещу Ювентус в дербито на кръга и остана на първото място, като остави "Старата Госпожа" на 6 точки зад себе си. Вторият във временното класиране тим на Милан завърши наравно 2:2 при гостуването си на Торино във втория сблъсък между двата града. Гол от спорна дузпа попречи на "росонерите" да се доближат на точка от вечния си съперник. Наполи допусна късен изравнителен гол от тима на Каляри и пропусна да се доближи до лидерите. Фиорентина победи Удинезе с 4:2 в един луд мач, в който имаше всичко и както каза националният селекционер на Италия Марчело Липи: "Спокойно можеше да завърши 8:8". Рома изглежда, че най-накрая се събуди и записа класическа победа с 3:0 при гостуването си на Лече. Лацио и Дженоа поделиха точките на "Олимпико", а голмайсторът на гостите Диего Милито отбеляза своя 10-ти гол за сезона, като малко преди това изпусна дузпа. Синиша Михайлович отново не успя да постигне победа начело на Болоня, след като Палермо изравни с гол в последната минута на срещата между двата тима. Интересното е, че това е трето поредно равенство при резултат 1:1 за сърбина в 3 мача, откакто той пое отбора. Сиена победи Киево като гост с два гола от дузпи, а Антонио Касано вкара 2 гола за победата на Сампдория над Катания с 3:0. Реджина пък постигна втора поредна победа за първенство, след като надделя у дома над Аталанта с 3:1 и вече е все по-близо до спасителната зона.

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 1:0
Интер постигна заслужена победа над Ювентус с 1:0 в едно от най-големите италиански дербита. Това бе първа победа за "нерадзурите" от 2004-та година и с тази ценна победа се бетонират на първото място с актив от 30 точки.
Футболистите на Жозе Моуриньо започнаха по-активно срещата, като създадоха опасност още в 10-ата минута, когато Станкович бе изведен сам срещу вратаря на Юве Алекс Манингер и можеше да открие резултата в полза на "нерадзурите", но се забави и не успя да направи нищо съществено в ситуацията. В една от следващите атаки на Интер отново Станкович изпробва удар с глава след центриране на Адриано, но вратарят на Юве Манингер се намеси и улови топката без проблем.
В 20-ата минута Ибрахимович пробва удар към вратата на гостите, но той бе твърде лек и не успя да затрудни техния вратар . В 26-ата минута отличният до този момент Адриано отправи остро центриране към наказателното поле на Ювентус, което бе засечено с глава от Съли Мунтари, но Манингер блокира ъгъла на вратата си. В 29-ата минута Майкон опита пряк обстрел към вратата на Юве от диагонален фаул, но Манингер спаси вратата си и изби топката в корнер. В 32-ата минута Маркизио върна топката назад към Легроталие, който не успя да увладее и коженото кълбо попадна в Ибрахимович, който изпробва удар към вратата на Манингер, но австриецът показа отново класа и спаси отбора си от чист гол. Натискът на Интер продължи и само минута по-късно Адриано опита силен изстрел, но топката не влезе във вратата на Юве. В 43-ата минита Клаудио Маркизио от гостите отправи много коварен удар, но вратарят на Интер Жулио Сезар спаси, като изби топката с върха на пръстите си в корнер. В продължението на първото полувреме Мунтари получи пас от Ибрахимович и изпробва силен удар, но той бе париран от австрийския вратар на Юве.
Второто полувреме също бе доста активно, както първото. В мача имаше скандални ситуации, каквато бе тази в 55-ата минута, когато топката се удари в лакътя на Никола Легроталие след изстрел на Деян Станкович, но съдията не отсъди дузпа и това породи недоволството на футболистите на Интер. Само минута по-късно Юве направиха много ефектна атака, но Дел Пиеро не успя да я завърши и топката му бе отнета. В 63-ата минута пред Адриано се откри възможност за попадение, след като засече центриране на Ибрахимович, но топката мина високо над напречната греда. Само минута по-късно Станкович подаде към Ибрахимович, който се приближи до вратата на Ювентус, но ударът му бе много неточен.
В 66-ата минута Адриано отново не успя да насочи точно топката след центриране на Максуел. Треньорът на гостите Клаудио Раниери се опита да промени развръзката, след като пусна в игра Винченцо Якуинта на мястото на Амаури 15 минути преди края. В 70-ата минита Каморанези се появи на терена на мястото на Маркиони. В 72-ата минута Ибрахимович се справи с двама бранители на Юве и подаде топката към непокрития Съли Мунтари, който откри резултата в полза на "нерадзурите", като това бе първи негов гол в Серия "А", откакто е в клуба.В 82-ата минута Каморанеци центрира от корнер и капитана на торинци Алесандро Дел Пиеро отправи чудесен удар с глава, но вратарят на домакините Жулио Сезар спаси. В минутите до края Интер държеше инициативата и не позволи на противника да върне попадение и така крайният резултат е 1:0 в полза на "нерадзурите".

ТОРИНО - МИЛАН 2:2
Отборът на Торино постигна жизненоважно равенство при домакинството си на Милан в последния мач от 13-ия кръг на италианската Серия А и попречи на „росонерите” да се доближат само на точка от лидера Интер.
Домакините започнаха по-добре мача и заслужено поведоха в резултата в 25-та минута, когато Роберто Стелоне засече с глава центриране на Розина и прати топката зад Кристиан Абиати. След само 3 минути Алешандре Пато се озова на добра позиция, след извеждащо подаване на Гатузо и не сгреши за 1:1. В 34-та минута гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Роналдиньо стреля силно и не даде никакъв шанс за реакция на вратаря на Торино Матео Серени – 1:2. До края на полувремето Милан направи няколко хубави атаки и само невниманието на Кака попречи на гостите да отбележат нов гол.
Втората част започна с натиск на домакините, които се опитаха да стигнат до бърз изравнителен гол. Въпреки това първото по-сериозно положение в срещата бе пред вратата на домакините. В 48-та минута Роналдиньо бе оставен непокрит в наказателното му поле. Бразилецът стреля, но ударът му срещна ръката на бранител на Торино. Главният рефер обаче подмина ситуацията и остави играта да продължи. Малко след това Пато бе изведен по брилянтен начин от Кака, но ударът му бе блокиран от Серени. Последваха няколко изстрела от далеч на футболистите на Торино, но Абиати спаси ударите на Жемали и Бианки. Така се стигна до 78-та минута, когато ситуацията от 48-та минута се пренесе в наказателното поле на Милан. Капитанът на домакините Розина опита центриране и топката срещна ръката на Каха Каладзе. Този път реферът не остана безмълвен и отсъди дузпа за Торино, която Розина превърна в гол и оформи крайното 2:2. До края на срещата Милан опита да упражни натиск, но дори появата на Шевченко в игра не помогна на „росонерите” и резултатът остана непроменен. Върпеки равенството Милан остана на 2-то място в класирането с актив от 27 точки, но вече изостава на 3 точки от лидера Интер. Торино пък се изкачи над зоната на изпадащите и вече има 12 точки в своя актив.

НАПОЛИ - КАЛЯРИ 2:2

Отборът на Каляри записа ценна точка при гостуването си на Наполи на негостоприемния „Сан Паоло” в Неапол. Двата отбора завършиха наравно 2:2 в мача по между им от 13-ия кръг на италианската Серия А. Домакините поведоха в резултата още в 9-та минута на двубоя чрез словака Марек Хамшик и по всичко изглеждаше, че Наполи ще стигне до поредната си победа у дома. В 55-та минута Лопес от състава на Каляри възстанови равенството и даде надежда на своя отбор. В 84-та минута аржентинската звезда на домакините Езикел Лавеци отново даде аванс на Наполи и момчетата на Еди Рея се виждаха като победители, преди Даниеле Конти от състава на гостите да изравни резултата в последната минута на двубоя, с което оформи и крайното 2:2.

ФИОРЕНТИНА - УДИНЕЗЕ 4:2
Отборът на Фиорентина записа забележителен обрат срещу Удинезе в мача по между им от 13-ия кръг на Серия А и записа убедителна победа с 4:1.
Гостите изненадващо поведоха в резултата в 29-та минута. Антонио Флоро Флорес се разписа с отличен удар извън наказателното поле за 0:1, като при този резултат завърши първото полувреме.
През втората част домакините стигнаха до пълен обрат. Първо звездата на Фиорентина Адриан Муту възстанови равенството в 52-та минута, след като реализира отсъдената от главния съдия дузпа. В 63-та минута национала Рикардо Монтоливо бе точен, с което даде преднината на „виолетовите”. В 78-та минута отново той бе точен за 3:1. Само минута по-късно Алберто Джилардино отбеляза поредния си гол в Серия А, с което направи резултата 4:1. В 83-та минута бранителят на домакините Джанлука Комото направи нарушение в наказателното поле срещу звездата на гостите Антонио Ди Натале и бе изгонен от игра. Впоследствие Ди Натале бе точен от бялата точка, с което оформи крайното 4:2.

ЛЕЧЕ - РОМА 0:3

Тимът на Рома възкръсна след 3:0 над Лече и на практика постигна 7 точки в последните си три мача с което официално кризата в клуба е преминала. Момчетата на Лучано Спалети бяха по-активни през цялата среща и заслужено победиха своя съперник. Първото попадение за "римляните" вкара черногорецът Мирко Вучинич в 11-ата минута, а след него гостите продължиха да атакуват и резултатът не закъсня. Жуан удвои резултата в 38-ата минута и с това донесе нужното спокойствие на своя отбор. През втората част отново Рома доминираше на терена. Франческо Тоти оформи крайното 3:0 и на практика сложи край на интригата в мача с гол в 49-ата минута.

ЛАЦИО - ДЖЕНОА 1:1

Отборите на Лацио и Дженоа завършиха наравно 1:1 в мача по между им от 13-ия кръг на италианската Серия А. Първото полувреме на двубоя завърши при нулево равенство. През втората част в 53-та минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, но голмайсторът на тима Диего Милито пропусна. В 69-та минута Милито все пак вкара своя дежурен гол и даде преднината на своя тим. Появилият се като резерва в състава на Лацио Осман Дабо бе точен в 80-та минута, с което оформи и крайното 1:1.

БОЛОНЯ - ПАЛЕРМО 1:1
Новият треньор на Болоня Синиша Михайлович пропусна да се поздрави с първа победа начело на тима, след като неговите момчета завършиха 1:1 с Палермо и допуснаха гол в последната минута на срещата. В отбора на Болоня си личеше, че има положителна промяна, след като футболистите действаха много агресивно и бяха пределно амбицирани за победата в този мач. Марко Ди Вайо изведе напред Болоня с гол в 20-ата минута, а до края на мача дваа отбора бяха сравнително равностойни. Изравнителният гол за Палермо отбеляза Сучи в последната 90-та минута на мача.

КИЕВО - СИЕНА 0:2
Отборът на Сиена записа много важна победа като гост на тима на Киево с 2:0 в мач от 13-ия кръг от италианската Серия А. Гостите от Тоскана стигнаха до успеха с два гола от дузпи в края на мача. Първо Галопа откри резултата в 83-та минута от бялата точка, а само 5 минути по-късно Масимо Макароне отбеляза втората дузпа за Сиена в този мач и оформи крайното 0:2.

САМПДОРИЯ - КАТАНИЯ 3:0
Отличен Антонио Касано отбеляза две попадения при победата на Сампдория над Катания в мач от 13-ия кръг на италианската Серия "А". Домакините заслужено постигнаха успеха, тъй като бяха по-активно на терена и владееха инициативата през целия мач. Резултатът откри Белучи в 6-ата минута при едно спокойно първо полувреме. През втората част домакините атакуваха масивно и два кола отбеляза Касано в 62-ата и 90-ата минута и показа, че се намира в страхотна форма.

РЕДЖИНА - АТАЛАНТА 3:1
Реджина се справи у дома с тима на Аталанта с 3:1. Домакините поведоха в резултата още в 10-та минута на двубоя чрез капитана си Франческо Коца. В 21-та минута бившият нападател на Лацио и Валенсия Бернардо Коради покачи на 2:0, като при този резултат завърши и първото полувреме. В 79-та минута Коради вкара своя втори гол в мача и направи резултата класически в полза на Реджина. Гостите стигнаха до почетно попадение в последната минута на срещата с гол на капитана Кристиано Дони.