3. 14-ИЯТ КРЪГ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"

14-ИЯТ КРЪГ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"

Интер се откъсна на върха след победа над Наполи с 2:1 и вече води със 6 точки на своите преследвачи. Милан за пореден път не успя да спечели далеч у дома и загуби с 1:3 гостуването си на Палермо. Юве разби Реджина с 4:0, а капитанът на тима Алекс Дел Пиеро вкара своя гол номер 250. Удинезе отново се препъна у дома срещу отбор борещ се за оцеляване и загуби с 0:1 от последния Киево. Франческо Тоти донесе победата на Рома с 1:0 над тима на Фиорентина, а Лацио загуби гостуването си на Аталанта с 0:2. Воденият от Синиша Михайлович прекъсна 100-процентовата домакинска серия на Дженоа и завърши наравно 1:1, като това е 4-то поредно равенство с този резултат от също толкова мачове, откакто Михайлович пое новака Болоня. Каляри Измъкна трудна победа с 1:0 над Сампдория, а Сиена победи Торино със същия резултат. Лече препъна силния домакин Катания и завърши наравно 1:1.

Интер се откъсна на върха след победа над Наполи с 2:1 и вече води със 6 точки на своите преследвачи. Милан за пореден път не успя да спечели далеч у дома и загуби с 1:3 гостуването си на Палермо. Юве разби Реджина с 4:0, а капитанът на тима Алекс Дел Пиеро вкара своя гол номер 250. Удинезе отново се препъна у дома срещу отбор борещ се за оцеляване и загуби с 0:1 от последния Киево. Франческо Тоти донесе победата на Рома с 1:0 над тима на Фиорентина, а Лацио загуби гостуването си на Аталанта с 0:2. Воденият от Синиша Михайлович прекъсна 100-процентовата домакинска серия на Дженоа и завърши наравно 1:1, като това е 4-то поредно равенство с този резултат от също толкова мачове, откакто Михайлович пое новака Болоня. Каляри Измъкна трудна победа с 1:0 над Сампдория, а Сиена победи Торино със същия резултат. Лече препъна силния домакин Катания и завърши наравно 1:1.

ИНТЕР - НАПОЛИ 2:1
Шампионите на Италия и здравия тим на Наполи изиграха добър двубой, в който всички голове паднаха през първото полувреме. Кордоба откри за Интер в 16-ата минута, Мунтари покачи на 2:0, а Лавеци върна един гол десет минути преди края на първата част.
Така Интер поне малко изми срама от домакинската загуба в сряда от Панатинайкос в Шампионската лига.Интер имаше големи проблеми преди този мач. Киву, Виера и Ривас бяха контузени, а Жозе Моуриньо извади от групата и Марко Матераци, Марио Балотели и Рикардо Куарешма. Само Дъглас Майкон успя да вземе участие от проблемните футболисти, след като мина медицински изследвания малко пред двубоя.
Първото положение в мача бе за Хулио Крус. Ибрахимович създаде положението с хубав пас, но Ринаудо изчисти в последния момент.
В 16-ата минута изненадващо Кордоба откри резултата. Сали Мунтари центрира от корнер и Кордоба засече от воле в малкия пеналт топката - 1:0. Вторият гол на Интер беше истинско украшение. След грешка в защитата на Наполи, Майкон грабна топката по дясното крило и центрира ниско към Мунтари, който вкара с феноменален удар с пета. Малко след това Наполи намали резултата. Ескуил Лавеци направи страхотно двойно подаване с Марсело Салайета, който с пета изведе аржентинеца, който технично прехвърли Жулио Сезар.
През второто полувреме Наполи натисна съперника си. Гостите създадоха напрежение, но до чисти опасности не се стигна. Мачът стигна кулминацията си в 78-ата минута. Тогава Лавеци бе изведен с дълъг пас и след борба в наказателното поле с Хавиер Санети падна за дузпа. Положението беше спорно, както преди единия случай капитанът на Интер получаваше втори жълт картон, а Наполи печелеше дузпа. Във втория вариант, който реферът Роберто Розети прие, бе да покаже жълт картон на Лавеци.
До края Интер успя да ограничи натиска на Наполи. Най-чистото положение бе за Хавиер Санети, който изведен сам срещу Лецо, не успя да реши мача.

ПАЛЕРМО - МИЛАН 3:1
Палермо би Милан с 3:1 и охлади амбициите на "росонерите" за Скудетото. Отборът Давиде Белардини постигна страхотна победа над сочения за фаворит тим на Милан с 3:1 в последния мач от 14-ия кръг на италианската Серия "А". Домакините направиха най-силния си мач у дома от началото на сезона, а Милан продължава да няма победа в Сицилия. В началните минути срещата вървеше равностойно и двата отбора не създаваха много чисти положения, докато не се стигна до 26-ата минута, когато главният съдия отсъди дузпа в полза на Милан. Зад бялата точка застана Роналдиньо, но вратарят на домакините Марко Амелия улови ъгъла и спаси не толкова силния удар на бразилеца. Спасената дузпа явно даде криле на момчетата на Давиде Белардини и Палермо започна да натиска своя съперник и само добрите изяви на Абиати предотвратиха откриването на резултата още преди почивката.
През втората част обаче вратарят на "росонерите" бе подложен на непрестанен обстрел от страна на нападателите на Палермо и логичното се случи в 50-та минута. Бившият национал Фабрицио Миколи отправи страхотен удар от дъгата на наказателното поле в долния ляв ъгъл на Абиати. Само 9 минути по-късно Палермо вече водеше с 2:0. Уругвайският нападател Едисон Кавани надскочи капитана на Милан Паоло Малдини в наказателното поле и с глава прати топката неспасямо в долния десен ъгъл. Гостите опитаха да се върнат в мача и започнаха да атакуват по-масирано, но атаките им не даваха успех. В 80-та минута кошмарът за Карло Анчелоти стана още по-голям. Преднината на Палермо доби класическо измерение, а голмайстор този път бе Фабио Симплисио, който засече с глава центриране отляво и с хубав удар разпечата вратата на Абиати за трети път. 3 минути по-късно Роналдиньо направи страхотен рейд в отбраната на домакините и бе съборен в наказателното поле, след което съдията отсъди втората дузпа за "росонерите". Този път Роналдиньо бе точен и вкара почетния гол за своя отбор. От тук до края на мача Милан се пренесе изцяло в половината на Палермо и започна да създава положение след положение. Първо Андрий Шевченко бе изпреварен от вратаря на домакините. Малко след това силен удар на Дзамброта бе спасен от Амелия. В буквално последната минута на срещата хубаво двойно подаване между Пирло и Роналдиньо завърши с удар на италианеца, но Амелия отново показа страхотен рефлекс и по този начин запази резултата.

ЮВЕНТУС - РЕДЖИНА 4:0
Невероятен Ювентус разби с 4:0 Реджина в среща от 13-тия кръг на италианската Серия "А". Домакините тотално надиграха своя съперник, като не им стигна единствено късмет в завършващата фаза, за да отбележат още попадения.
Резултатът откри Мауро Каморанези в 28-ата минута, като това бе негов първи гол от мнoго време насам, след като бе контузен. Амаури удвои минута преди края на първото полувреме.
През втората част на срещата футболистите на Клаудио Раниери играха спокойно и уверено, а атаките следваха една след друга. В 62-ата минута защитникът Джорджо Киелини покачи на 3:0, а в 74-ата минута капитанът на тима Алесандро Дел Пиеро оформи разгромното 4:0.

УДИНЕЗЕ - КИЕВО 0:1

Тимът на Удинезе загуби с 0:1 от Киево на собствения си "Фраули" пред 11 000 зрители. Футболистите на Паскуале Марино показаха традиционната си непостоянност и това им е втората голяма издънка у дома, като преди 2-3 кръга със същия резултат загубиха от Реджина. Единственото попадение падна в 87-мата минута, когато след корнер Фелипе си отбеляза автогол и даде аванс на гостите, като на практика и реши целия мач.

РОМА - ФИОРЕНТИНА 1:0

Капитанът на Рома Франческо Тоти бе в основата на победата над Фиорентина в дербито на италианската Серия „А”. 36 000 зрители на „Стадио Олимпико” бяха свидетели на успеха за Лучано Спалети и неговите възпитаници. През първата част Адриан Муту имаше добра възможност да открие резултата, но Кристиано Дони се намеси отлично при неговия удар. За домакините от Рим Тоти с глава уцели напречната греда, след добро центриране на Даниеле де Роси. Жулио Баптища стреля опасно към Фрей, а в 59-ата минута Тоти отправи нисък удар в центъра на вратата от границата на наказателното поле и след неубедителна изява на Фрей направи 1:0 в полза на „вълците”. Баптища можеше да удвои преднината на Рома в самия край, а възпитаниците на Чезаре Прандели така и не застрашиха вратата на Дони.

АТАЛАНТА - ЛАЦИО 2:0

Аталанта успя да постигне ценна победа с 2:0 над Лацио в среща от 14-тия кръг на италианската Серия "А". Мачът се игра пред 11 000 души на стадион "Атлети Азури" в Бергамо. Домакините бяха по-активни по време на срещата и заслужено стигнаха до трите точки През първата част играта бе разпокъсана и двата тима не успяха да създадат по-опасни положения. Първото попадение падна в 54-ата минута и бе дело на Хайме Валдес, който със силен удар от границата на пеналта прати топката в левия ъгъл на Карисо.
Натискът на домакините продължи и те стигнаха до второ попадение, което бе дело на Флокари в 68-ата минута. Той отправи силен удар от 20-тина метра след пас на Симоне Подаин и оформи крайното 2:0 за своя тим.

ДЖЕНОА - БОЛОНЯ 1:1

Отборът на Болоня измъкна равенство 1:1 като гост на Дженоа. Това стана в мач от 14-тия кръг на италианската Серия "А", който се игра пред 24 027 на стадион "Луджи Ферарис" в Генуа. Домакините бяха по-активни, но пропуските на Милито и Паладино ги лишиха от победата. В 55-ата минута домакините от Генуа откриха резултата след гол на Джузепе Скули. След попадението гостите заиграха по-активно и Марко Ди Вайо изравни резултата в 63-ата минута след асистенция на Адаилтон.

КАЛЯРИ - САМПДОРИЯ 1:0

Каляри постигна ценна победа с 1:0 срещу Сампдория на собствения си "Санта Елия" пред 12 000 души. Срещата бе равностойна, като и двата тима имаха изгодни положения за голове, но изпуснаха всичко. Домакините вкараха единственото си попадение в 48-ата минута и бе дело на Жеда, който получи асистенция от Микеле Фини.

СИЕНА - ТОРИНО 1:0
Сиена записа победа над Торино с 1:0 в среща от 14-ия кръг в Серия „А”. Двубоят се игра на стадион „Артемио Франки” пред 9 000 зрители.  Домакините от Сиена започнаха добре срещата и в 19-ата Макароне се възползва от грешка в отбраната на Торино и с удар от точката на дузпата направи 1:0.  През втората част футболистите на Торино се опитаха да изравнят резултата, но пропуснаха няколко добри възможности пред вратата на Сиена.

КАТАНИЯ - ЛЕЧЕ 1:1
Отборът на Катания не успя да победи у дома тима на Лече и завърши наравно 1:1 в първия мач от 14-ия кръг на италианската Серия „А”. Това е и първото равенство на Катания у дома от началото на сезона. До момента момчетата на Валтер Дзенга имаха впечатляващ актив при своите домакинства от 6 победи и само 1 загуба, но днес дойде и първият равен мач.
Срещата бе много напрегната и двата отбора получиха общо 5 жълти картона в рамките на 50 минути. И двата гола паднаха през втората част. Първо младата звезда на домакините Микеле Паолучи даде преднина на своя отбор в 61-та минута и по всичко изглеждаше, че Катания ще продължи със силното си представяне у дома, то резервата в състава на Лече Хосе Игнасио Кастильо върна попадението в 69-та минута, с което оформи крайния резултат в срещата – 1:1.