3. 14-та поредна победа за Барса в Ла Лига, каталунците изравниха рекорд от 2005-а година (видео)

Шампионите надиграха гостуващия Сантандер с класическото 3:0

Шампионът Барселона направи нова решителна крачка към защитата на титлата си, след като се наложи с 3:0 над тима на Сантандер, който от вчера има нов президент. Срещата се игра на стадион „Камп Ноу” и бе от програмата на 19-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Аржентинският гений на каталунците Лео Меси вкара 19-ия си гол за сезона от дузпа, а това бе 14-и пореден успех за „блаугранас” в Ла Лига. С това те изравниха собствения си рекорд по най-много спечелени последователни мачове в първенството, който поставиха през сезон 2004-2005.

Двубоят започна ударно за домакините, които излязоха напред в резултата още във 2-та минута. Тогава Меси и Вия направиха светкавично двойно подаване в наказателното поле, което завърши с центриране на аржентинеца към Педро, който с гърди прати топката в мрежата на Тоньо.

Каталунците продължиха да владеят топката далеч повече от своя съперник и последва опасен, но неточен удар на Вия. В 15-ата минута пък Розенберг получи в наказателното поле, финтира Пуйол и шутира с десния крак, но Валдес спаси.

В последните 15 минути каталунците вдигнаха рязко оборотите и в 27-ата Педро можеше да удвои, ала Тоньо се справи с удара му. Последва ново хубаво спасяване на стража на гостите, преди да се стигне до 31-ата минута, когато Енрике спъна Вия в наказателното си поле и Барса получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Меси, който с лекота преодоля Тоньо, вкарвайки 19-ия си гол в Ла Лига през този сезон.

До края на полувремето Бускетс и Меси пропуснаха по едно хубаво положение за Барселона, а Адриан се отчете с пропуск за сардинци.

Втората част стартира с неточни удари на Кенеди и Адриан, за да дойде 56-ата минута, когато Педро получи в наказателното поле и отклони с пета за Иниеста, който с удар от пеналта с левия крак препарира Тоньо за трети път – 3:0.

След гола каталунците започнаха да разиграват далеч по-спокойно в половината си, а в 72-ата минута Вия можеше да се разпише, но изстрелът му с левия крак бе спасен от стража на Сантандер. В ответната контраакция Адриан бе на косъм от отбелязване на почетен гол, ала Валдес се намеси страхотно и предотврати попадението.

До края на двубоя Меси и Иниеста пропуснаха по още едно добро положение за гол, но нов такъв не падна и така Барса победи Сантандер с класическото 3:0.

След успеха каталунците остават еднолични лидери във временното класиране, като вече имат актив от 55 точки, на 7 пред 2-ия Реал (Мадрид), който играе утре. Гостите от Расинг пък са 14-и с 20 пункта, на 4 от зоната на изпадащите.

Барселона – Сантандер 3:0