3. 15-ИЯТ КРЪГ В ИСПАНСКАТА BBVA ЛИГА

15-ИЯТ КРЪГ В ИСПАНСКАТА BBVA ЛИГА

Този уикенд в испанската BBVA лига се играха поредните десет срещи. Най-забележителната среща разбира се бе "Ел Класико". Барселона прониза Реал Мадрид с 2:0, като остави "лос бланкос" на 12 точки зад себе си. Валенсия победи Еспаньол и излезе на втора позиция. Виляреал капитулира срещу Севиля, а Ателтико Мадрид победи Бетис.

Този уикенд в испанската BBVA лига се играха поредните десет срещи. Най-забележителната среща разбира се бе "Ел Класико". Барселона прониза Реал Мадрид с 2:0, като остави  "лос бланкос" на 12 точки зад себе си. Валенсия победи Еспаньол и излезе на втора позиция. Виляреал капитулира срещу Севиля, а Ателтико Мадрид победи Бетис.

Валенсия - Еспаньол 2:1
Двама от най-добрите играчи на Валенсия Давид Вия и Давид Силва няма да напускат клуба през януари, съобщиха от ръководството на "прилепите" за испанското издание "Ас". Както е известно се спекулираше, че двамата ще напуснат през зимата заради финансовата криза, която е обзела испанския клуб, но от ръководството отрекоха. Заместник президентът на "прилепите" Фернандо Гомес заяви пред медиите, че от клуба са готови да се разделят с Уго Виана и Никола Жигич, но Вия и Силва със сигурност остават в тима.

Барселона – Реал Мадрид  2:0
Барселона победи Реал (Мадрид) с 2:0 в чаканото от цял свят дерби на Испания. Каталунците надиграха тотално "лос бланкос", като превъзхождаха своя противник през целия мач. Барса пропусна дузпа през втората част, но Ето\'о 2 83-ата и Меси в 90-ата минути взривиха "Камп Ноу".
Първото полувреме между двата гранда завърши наравно - 0:0. Барселона владееше положението през цялото полувреме, като имаха повече от дузина положения, но не успяха да реализират. В основата на всички опасности бе невероятният Лионел Меси, който създаде изключителни проблеми на Серхио Рамос в дясната зона. Въпреки това аржентинецът не можа да покаже пълния си потенциал. Меси доста пъти претърпя груби нарушения, които оказаха въздействие върху него и в големи периоди от втората част той се губеше, докато не блесна в последните секунди отново.
Реал (Мадрид) също имаха изгодни положения, като Ройстон Дренте излезе сам срещу Валдес, но не успя да вкара. Каталунците владееха топката почти през цялото време като на моменти статистиката показваше 73 процента срещу 27 за Реал.
По средата на полувремето пък Хуанде Рамос срещна проблем, след като полузащитникът на Уесли Снайдер получи контузия и бе заменен от юношата Паланка.
През втората част предстоеше голямото шоу на "Камп Ноу". Тя започна вихрено, като Барселона владееше положението през цялото полувреме. Атаките бяха неспирни, а само Касияс удържаше двете нули на таблото.
В 69-ата минута Серхио Бускетс бе повален в наказателното поле, а реферът Канталехо отсъди дузпа. Зад топката застана Самуел Ето\'о, който стреля, но Касияс отрази.
Изглеждаше така, сякаш срещата ще завърши наравно, но в 83-та минута дойде момента на Ето\'о. При центриране от ъглов удар Пуйол надскочи защитата на Реал, като топката попадна в Ето\'о, който оплете кълбото в мрежата.
В 90-ата минута Барселона направи страхотна контраатака. Анри бе изведен страхотно по дясното крило. Французинът изведе Лионел Меси сам срешу Касияс и елегантно го прехвърли за 2:0, за да хвърли в делириум "Ноу Камп". В желанието си да изчисти топката зашитникът на Реал Фабио Канаваро я изчисти във вратата си и се удари в гредата. Въпреки това обаче италианецът се размина без контузия.
 Така Барселона намали преднината на Реал в директните двубои. Мадридският отбор има 83 срешу 80 загуби. ОСвен това разликата между Барселона и Реал за първенството на Испания вече е значителните 12 точки.

Хетафе - Майорка 4:1
Хетафе разби закъсалия Майорка с 4:1 в среща от 15-ия кръг на испанската Лига "BBVA", която бе играна на стадион "Колисеум Алфонсо Перез" в Мадрид. Домакините бяха по-активния тим и с тази победа още повече задълбочиха кризата в Майорка.
В 13-ата минута Лух фаулира Ичечукву в наказателното поле на Майорка и съдията Ромеро отсъди дузпа в полза на Хетафе, която бе реализиарана от Козмин Контра в следващата минута. Отличният дотук Уче удвои резултата в 31-ата минута след асистенция на немеца Еуген Полански. Адурис намали в 32-ата минута след пас отдясно на Марио Суарес. В 72-ата минута Ману увеличи преднината на Хетафе след страхотен извеждащ пас на Козмин Контра. Гавилан оформи крайното 4:1 в 85-ата минута, като вкара последното попадение в мача.
Отборът на Атлетик (Билбао) постигна важна победа с 3:0 у дома срещу тима на Спортинг (Хихон) в мач от 15-ия кръг на испанската BBVA лига.
Йоренте даде аванс на своя тим още в 5-та минута, след като реализира отсъдената от съдията дузпа. В 22-та минута Андони Ираола се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и удвои преднината на домакините. Само 10 минути по-късно резултатът стана класически в полза на Атлетик. Давид Лопес се възползва от хубаво подаване на Ираола и отблизо не сгреши – 3:0. През втората част не паднаха нови попадения и резултатът остана непроменен.

Атлетик Билбао - Спортинг Хихон 3:0

Алмерия – Расинг Сантандер  1:1
Алмерия и Сантандер завършиха 1:1 в среща от 15-ия кръг на испанската Лига "BBVA", която бе играна на стадион "Хуегос Медитареанос" в Алмеия. Срещата бе равностойна, като и пред  двата тима се откриха шансове за гол, но въпреки това, те си вкараха само по едно попадение.
Резултатът в полза на Сантандер откри аржентинецът Езикел Гарай, който вкара красиво попадение от фаул, който бе изпълнен на разстоение 25 метра от вратата на Диего. Домакините стигнаха до изравнителен гол в 62-ата минута чрез Акасиесте. Домакините изпълниха фаула и Езикел Гарай не изби топката по най-добрия начин, тя попадна в краката на Акасиесте и той със силен удар я наниза във вратата на Тоно от границата на пеналта.

Малага - Нумансия 2:0
Малага постигна измъчена победа над Нумансия с 2:0 в среща от 15-ия кръг на испанската Лига "BBVА", която се игра на стадион "Ла Росаледа" в Малага. Домакините владееха инициативата през целия мач, но липсата на късмет ги лиши да отбележат ранно попадение, което щеше да им улесни значително работата. Апоно изведе Малага напред в резултата в 86-ата минута, а Баха удвои в 89-ата минута от дузпа. В ситуацията Белвис от домакините спъна Елисеу в наказателното поле и съдията Ферейро отсъди дузпа, като в ситуацията горепосоченият Бахо оформи крайното 2:0.

Валядолид – Депортиво (Ла Коруня) 3:0
Валядолид поднесе изненадата на 15-ия кръг на испанската Лига "BBVA" и разби намиращия се в отлична форма тим на Депортиво (Ла Коруня) с 3:0. Мачът се игра на стадион "Нуево Хосе Зурила" във Валядолид.
Домакините бяха по-активният тим и заслужено стигнаха до убедителния успех с който затвърдиха добрите си впечатления от началото на сезона. Първото попадение бе дело на Сесма в 15-ата минута, когато той проби отдясно и от малък ъгъл успя да мушне топката във вратата на Аразунбия и да изведе своите напред в резултата. Десет минути по-късно Диего Лопес вкара гол почти от центъра. В случая той проби и видя, че Аразунбия е излязъл напред и се възползва от удовбната ситуация, за да удвои резултата. Педро Леон оформи крайното 3:0 в 56-ата минута, след като проби отдясно и със силен удар малко извън пеналта вкара третия гол за домакините и оформи крайният резултат 3:0.
Апоно изведе Малага напред в резултата в 86-ата минута, а Баха удвои в 89-ата минута от дузпа. В ситуацията Белвис от домакините спъна Елисеу в наказателното поле и съдията Ферейро отсъди дузпа, като в ситуацията горепосоченият Бахо оформи крайното 2:0.

Рекреативо - Осасуна 1:0
Рекреативо постигна минимална победа с 1:0 над Осасуна в дербито на опашкарите. Това стана в среща от 15-ия кръг на испанската Лига "BBVA", която се игра на стадион "Ел Нуево Колумбино" пред 15 000 зрители.
Единственото попадение за домакините падна в 84-ата минута и бе дело на Адриан Калунга, който се възползва от чудесен извеждащ пас на Гереро, като в ситуацията остана сам срещу вратаря на гостите Роберто и не сбърка.

Севиля - Виляреал 1:0
Отборът на Севиля постигна много ценна победа у дома с 1:0 срещу тима на Виляреал в мач от 15-ия кръг на испанската BBVA лига. Единственото попадение в срещата бе дело на бразилския халф Ренато, който се разписа в последната минута на първото полувреме. Отбраната на гостите направи неуспешен опит за изкуствена засада и остави трима футболисти на Севиля сами в наказателното поле. Топката попадна в краката на Ренато и той отблизо не сгреши.

Атлетико Мадрид – Бетис 2:0
Отличен Атлетико (Мадрид) успя да сломи намиращия се в много добра форма на Бетис тим с 2:0 в среща от 15-ия кръг на испанската Лига "BBVA", която се игра на стадион "Висенте Калдерон" в Мадрид. Домакините бяха по-активният тим през целия мач и логично стигнаха до успеха.
За домакините първото попадение вкара Макси Родригес в 20-ата минута, а в 80-ата минута Кун Агуеро удвои. Интересното е, че с тази победа Атлетико изпревари градския си съперник Реал (Мадрид) в класирането. Тимът на Хавиер Агире заема 5-то място в класирането с актив от 27 точки, като има точка повече от Реал.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)