3. 15-ИЯТ КРЪГ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"

15-ИЯТ КРЪГ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"

Интер взе класическа победа на "Олимпико" в дербито с Лацио и запази преднината си на върха на 6 точки пред своите преследвачи. Милан постигна измъчена победа с минималното 1:0 у дома над Катания в един много изнервен мач. Амаури донесе успеха за Ювентус с гол в последната минута на "Виа дел Маре" при гостуването на Лече. Джилардино вкара два гола за Фиорентина при разгромната победа с 4:1 при гостуването на Торино. Аталанта постигна класически успех над Удинезе в дербито на севера, докато Дженоа излъга Сампдория с 1:0 в "Дерби дела Лантерна". Пето поредно равенство постигна Синиша Михайлович от 5 мача откакто е начело на клуба при гостуването на Реджина. Рома продължи с победната си серия и този път надви последния Киево като гост с минималното 1:0, а Жереми Менес се превърна в герой за "вълците". Каляри излъга Палермо за 1:0, а Наполи отново взе победа у дома - 2:0 срещу Сиена.

Интер взе класическа победа на "Олимпико" в дербито с Лацио и запази преднината си на върха на 6 точки пред своите преследвачи. Милан постигна измъчена победа с минималното 1:0 у дома над Катания в един много изнервен мач. Амаури донесе успеха за Ювентус с гол в последната минута на "Виа дел Маре" при гостуването на Лече. Джилардино вкара два гола за Фиорентина при разгромната победа с 4:1 при гостуването на Торино. Аталанта постигна класически успех над Удинезе в дербито на севера, докато Дженоа излъга Сампдория с 1:0 в "Дерби дела Лантерна". Пето поредно равенство постигна Синиша Михайлович от 5 мача откакто е начело на клуба при гостуването на Реджина. Рома продължи с победната си серия и този път надви последния Киево като гост с минималното 1:0, а Жереми Менес се превърна в герой за "вълците". Каляри излъга Палермо за 1:0, а Наполи отново взе победа у дома - 2:0 срещу Сиена.

ЛАЦИО - ИНТЕР 0:3
Интер постигна ценна победа над Лацио с 3:0 на собствения му "Олимпико" в мач от 15-тия кръг на италианската Серия "А". Футболистите на Интер започнаха много силно срещата и бързо отбелязаха попадение. Още във 2-ата минута Самуел засече центриране отляво на Мунтари и с глава откри резултата в полза на Интер. В 10-ата минута Паскуале Фоджа подаде към Коларов, който изпробва силе удар, но топката не намери очертанията. Последваха силни минути за Интер и във 20-ата минута Ибрахимович изпробва изстрел към вратата на домакините, но топката не намери очертания. Само минута по-късно сръбският защитник на Лацио Александър Коларов отново пробва силен удар, но отново не намери целта.В 26-ата минута Валтер Самуел засече центриране и насочи топката с глава към вратата на Лацио, но тя излезе в аут. В 27-ата минута Майкон пусна към Ибрахимович, който с невероятен пас с нещо като странична ножица намери набиращия скорост Станкович. Пасът, който направи Ибра към сърбина бе един от най-красивите моменти на мача, който със сигурност феновете и на двата тима няма да забравят.В 29-ата минута Пандев набра скорост от ляво и излъга Кордоба, след което подаде към Сарате, който се измъкна от Камбиасо, но не успя да вкара топката във вратата на Сезар.
В 33-ата Станкович отпрати силен удар към Карисо, който изби топката, а след това Креспо не успя да вкара добавката, но преди това съдията отсъди засада.В 40-ата минута Паскуале Фоджа елиминира Санети и топката лизна дясната греда на Жулио Сезар.В 3-ата минута от продължението на полувремето Якид си отбеляза автогол. Ибрахимович намери на скорост Майкон, който центрира остро в наказателното поле на домакините, но французинът си отбеляза автогол. На терена се забеляза, че Ернан Креспо е излязъл от форма, заради малкото игрово време, което получава.
В 55-ата минута Камбиасо центрира от фаул и Ибрахимович засече топката с глава, за да вкара за 3:0. Той спечели въздушният двубой с чеха Давид Розенал, но въпреки това голът бе от засада, която не бе видяна от съдията. В 57-ата минута съдията не призна гол от фаул на Мауро Сарате. След отменения гол се забеляза импулс във вратата на домакините, но те някак си не успяха да стигнат до по-опасни положения в близките минути. В 70-ата минута Фоджа намери Томазо Роки, който пробва удар, но Сезар улови. Само минута по-късно Сарате успя да преодолее Кордоба и Самуел, след което отправи силен удар, но Жулио Сезар отнвоо бе перфектен. Последваха импулсни последни минути на мача, но двата гола не успяха да си отбележат попадения.

МИЛАН - КАТАНИЯ 1:0
Бразилецът Кака донесе трудна победа с 1:0 при домакинството на Катания в Серия А, като по този начин спаси тима си от нова издънка.
Милан взе едва една точка от предните си два мача, но днес успя да спечели, макар и много трудно. Катания демонстрира характерния си затворен стил на игра и затрудни неомоверно домакините, които не можеха да разчитат на Роналдиньо.
"Росонерите" изпуснаха няколко добри положения за гол, като Шевченко нямаше късмет да реализира. Така се стигна до 65-ата минута, когато Кака отбеляза един от малкото си голове с глава в кариерата и донесе трите точки на тима си. Неговото попадение позволи на Милан да остане на 6 точки от лидера Интер и даде допълнителна доза самочувствие на тима преди следващите няколко много трудни мача в Серия А срещу тимовете на Ювентус, Рома, Удинезе и Фиорентина.

ЛЕЧЕ - ЮВЕНТУС 1:2
Ювентус успя да измъкне победа с 2:1 при гостуването си на Лече с гол на Амаури в 90-ата минута, в мач от 15-ия кръг на Серия А. Двубоят на "Виа дел Маре" бе много тежък за "старата госпожа", чийто футболисти успяха да запазят второто си място в Калчото броени секунди преди края.
Мачът бе подчинен на предпазливата тактика на двата тима, като головите положения не бяха много. След 0:0 през първата част, в 57-ата минута считаният за италианския Лео Меси Себастиян Джовинко отбеляза страхотен гол от пряк свободен удар за 0:1.
Най-интересното в срещата се случи в последните минути. В 84-ата Даниеле Качия шутира неспасяемо с левия крак и не остави шансове на Манингер - 1:1.
Голът "взриви" сектора с тифозите на Лече, които бяха започнали да празнуват престижното реми, когато Амаури се възползва от центриране и с глава запази разликата от 6 точки спрямо лидера Интер.

ТОРИНО - ФИОРЕНТИНА 1:4
Фиорентина разби като гост Торино на собствения му "Деле Алпи" с 4:1. Това стана в среща от 15-тия кръг на италианската Серия "А".
Гостите, водени от Чезаре Прандели наложиха силен натиск върху торинци и първите попадения не закъсняха. Дежурният голмайстор на тима Адриан Муту откри резултата още в 3-ата минута на мача. В 43-ата минута Алберто Джилардино удвои резултата, след като засече с глава центриране на Фелипе Мело. Фиорентина бяха по-добрият тим и през второто полувреме и вкараха още две попадения. Адриан Муту асистира на Здравко Кузманович в 75-ата минута за третото попадения за тима. Домакините стигнаха до почетен гол, чрез Алесандро Розина в 77-ата минута. Крайното 4:1 оформи Алберто Джилардино в 84-ата минута след пас на Мануел Паскуал.

АТАЛАНТА - УДИНЕЗЕ 3:0
Легендата на италианския футбол Кристиян Виери вкара едно от попаденията за неговия Аталанта при убедителната победа над Удинезе с 3:0. Това стана в среща от 15-тия кръг на италианската Серия "А", която бе играна на стадион "Атлети Азури" в Бергамо.
Домакините бяха по-активният тим и заслужено стигнаха до успеха. Първото попадение за Аталанта бе дело на Хайме Валдес в 20-ата минута след асистенция на Серджо Флокари. Отново Флокари асистира и за втория гол, който бе дело на Кристиан Дони в 78-ата минута. Крайното 3:0 оформи легендарняит нападател на Интер Кристиан Виери в 88-ата минута, след като получи асистенция от Тиберио Гуаренте.

САМПДОРИЯ - ДЖЕНОА 0:1
Дженоа излъга Сампдория с 1:0  в Derby della Lanterna. Победният гол за "грифоните" бе дело на аржентинеца Милито в 50-ата минута. Дербито на Генуа бе белязано от скука и много грубости от страна на двата тима. Головите положения почти липсваха, а за 90 минути бяха извършени почти 60 нарушения. 40 000 зрители бяха изпълнили до краен предел "Луиджи Ферарис" в очакване на спектакъл, но такъв не се получи. Футболистите на Дженоа започнаха пренавити срещата и набързо си изкараха 4 жълти картона, докато двама от Самп също бяха декорирани в този цвят. През първите 45 минути не се случи нищо запомнящо се, а най-интерсното бе в началото на второто. Пет минути след подновяването на играта Омар Милането центрира от фаул и Диего Милито разчупи скуката - 0:1 за символичните гости. Касано и компания се опитаха да се върнат в мача, но не действаха достатъчно изобретателно в атака, а и "грифоните" накъсваха умело играта. В последните минути Самп натисна противника, но успя да стигне единствено до няколко разбърквания пред Рубиньо.
По този начин играчите на Дженоа спечелиха дербито, което бе белязано от много нерви, а кризата в Сампдория се задълбочава с всеки изминал мач.

РЕДЖИНА - БОЛОНЯ 2:2
Реджина и Болоня завършиха 2:2 в мач от 15-тия кръг на италианската Серия "А", който бе игран на стадион "Оресте Гранило" в Реджо Ди Калабрия. Интересното е, че това бе пето поредно равенство на тима от Болоня. Домакините започнаха по-активно срещата и откриха първи резултата чрез Бернардо Коради в 39-ата минута. Валиани изравни за Болоня в 52-ата минута след асистенция на Кристиан Зенони. След попадението тимът на Реджина се активизира и отново излезе напред в резултата с гол на парагваеца Едгар Барето в 56-ата минута след асистенция на Франко Бриенца. Крайното 2:2 оформи Марко Ди Вайо в 61-ата минута.

КИЕВО - РОМА 0:1
Отборът на Рома продължи победната си серия и записа много ценен успех като гост на последния Киево с минималното 1:0 в първия мач от 15-ия кръг на италианската Серия „А”. „Вълците” стигнаха много трудно до победата в този двубой, като първото полувреме завърши при нулево равенство.
Герой за гостите стана младият французин Жереми Менес, който записа един от малкото си стартове като титуляр за Рома от началото на сезона. Менес буквално се разходи между трима бранители на Киево и с хубав удар прати топката зад вратаря Сорентино в 69-та минута. Оттук до края на срещата домакините опитаха да стигнат до изравнителен гол, а Рома заигра на контраатаки и дори можеше да стигне до по-убедителен успех, но пропуски направиха Тоти, Тадей и Баптища.

КАЛЯРИ - ПАЛЕРМО 1:0
Каляри постигна трудна победа над Палермо с 1:0 в среща от 15-тия кръг на италианската Серия "А". Това стана в среща от 15-тия кръг на калчото, която се игра на стадион "Санта Елия" в Сардиния.
Домакините наложиха силен натиск върху Палермо и вкараха единственото си попадение в 34-ата минута, като то бе дело на Микеле Фини, който получи асистенция от Андреа Косу. Двата отбора доиграха равностойно срещата, но не успяха да си отбележат още голове.

НАПОЛИ - СИЕНА 2:0
Тимът на Наполи спря серията си от три мача без победа и сломи гостуващия Сиена с 2:0. Това стана в среща от 15-тия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Сан Пауло" в Неапол.
Домакините бяха по-активният тим през целия мач и заслужено стигнаха до победата. В 62-ата минута Марек Хамсик подаде към Кристиан Маджо и последният откри резултата в полза на Наполи. Второто попадение за тима бе дело на Херман Денис в 72-ата минута, след асистенция на голмайстора Маджо.