3. 15-та победа за Байерн и 11 точки аванс на върха (ВИДЕО)

15-та победа за Байерн и 11 точки аванс на върха (ВИДЕО)

Баварците победиха лесно 10 от Щутгарт с 2:0 навън

Байерн (Мюнхен) победи Щутгарт с 2:0 като гост в последния мач от 19-ия кръг на Бундеслигата и възстанови своите 11 точки аванс си на върха в класирането пред втория Байер (Леверкузен).

Домакините имаха проблеми да озаптят баварците в началните минути, но Шинджи Оказаки стреля неточно от воле при един от добрите шансове за Щутгарт.

Щутгарт намираше своя ритъм и при една бърза контра Ибрахима Траоре центрира за Харник на задната греда, но ударът с глава бе спасен от Нойер, който едва не влезе с кълбото във вратата.

10 минути преди почивката Кроос центрира от корнер, защитата изчисти лошо и Марио Манджукич шутира,  но над целта.
Байерн поведе в 50-ата минута след груба грешка на левия бек на Щутгарт – Молинаро. Италианецът подаде слабо назад за вратаря Улрайх,

Манджукич пресече, заобиколи стража и намери празната врата – 0:1.
Хърватинът бе близо до втори гол след час игра, когато засече пас на Кроос от пряк свободен удар, но Улрайх изби.

20 минути преди края Супер Марио се оказа асистент. Манджукич проби отдясно и пусна за Томас Мюлер, който изпревари Сердар Тасчи и направи 0:2.

Харник бе изгонен в 80-ата минута за нарушение срещу Франк Рибери, което му донесе втори жълт картон.

15-ата победа на Байерн им отрежда първа позиция с 48 точки. Щутгарт е 11-ти с 25.