3. 16-ИЯТ КРЪГ В СЕРИЯ "А"

16-ИЯТ КРЪГ В СЕРИЯ "А"

Италианската Серия "А" показа на света най-доброто от себе си в 16-ия кръг. На Апенините отборите си вкараха цели 41 гола за 10 мача. Срещите бяха изпълнение с обрати, картони и много красиви голове.

Италианската Серия "А" показа на света най-доброто от себе си в 16-ия кръг. На Апенините отборите си вкараха цели 41 гола за 10 мача. Срещите бяха изпълнение с обрати, картони и много красиви голове. Интер продължава да е лидер в класирането и след мача си с Киево. Момчетата на Жозе Моуриньо надвиха опашкаря с 4:2 в един крайно интересен мач, в който отново Златан Ибрахимович се превърна в герой за своя отбор. Ювентус надделя над Милан в дербито на кръга със същия резултат и почти сигурно изхвърли "росонерите" от борбата за титлата. Наполи постигна класическа победа у дома над тима на Лече и излезе на трета позиция. Муту и Джилардино продължават със силното си представяне за Фиорентина и донесоха победата над Катания с 2:0. Удинезе и Лацио завършиха наравно 3:3 в един луд мач, в който "фриуланите" поведоха с 3:0, но допуснаха изравняване. Рома победи Каляри с 3:2 в мач изпълнен с обрати. Сампдория взе първата си победа като гост, след като се наложи над Реджина с 2:0. Палермо удари Сиена със същия резултат, а Дженоа не успя да победи Аталанта и завърши наравно 1:1 в напрегнат мач, в който бяха показани 3 червени картона. Синиша Михайлович записа първата си победа начело на Болоня, след като надделя с 5:2 над тима на Торино в повторния дебют на Валтер Новелино.

ИНТЕР - КИЕВО 4:2
Интер постигна много ценна победа над Киево с 4:2 в драматичен двубой от 16-ия кръг на Серия А. Двата тима изиграха много силно второ полувреме, в което си отбелязаха 5 гола и задоволиха вкуса на феновете на футбола. Накрая 80 хиляди тифози на "Сан Сиро" аплодираха играчите. В герой на двубоя отново се превърна Златан Ибрахимович, който измъкна Интер на гърба си, за да спечели отборът му трите точки.
Домакините започнаха вихрено мача и поведоха още в 3-ата минута с гол на Максуел, който получи асистенция от направилия много силен мач Деян Станкович. Максуел бе изведен перфектно вляво от вратата, финтира защитник на гостите и с плътен удар под гредата откри резултата.
След попадението много интересни моменти до края на първата част нямаше, с изключение на един удар с глава на Ибрахимович, спасен с мъка от Сорентино.
Второто полувреме за Интер започна както и първото - с ранен гол. Автор на гола бе Деян Станкович. Майкон центрира в наказателното поле, Ибрахимович с едно докосване елегантно пусна към границата на наказателното, където връхлиташе Станкович, който със силен удар в долния ляв ъгъл вкара за 2:0.
След двата гола преднина домакините логично свалиха темпото и допуснаха две попадения във вратата си. Серджо Пелисиер намали в 51-ата минута с далечен удар. При него остана съмнение и грешка на Жулио Сезар. Бонтиволио пък изравни резултата в 65-ата минута, след като заспалата защита на Интер го остави сам на два метра от вратата.
Когато мачът стана много труден, отново голямото оръжие се оказа Златан Ибрахимович. Жозе Моуриньо пък моментално заигра в тактика 4-2-4, за да потърси нов гол. Така, в 79-ата минута влезлият преди малко Фиго центрира и Ибра с глава хвърли в екстаз изтръпналите тифози.
В 88-ата минута етническият босненец вкара страхотен гол. Майкон навлезе по десния фланг центрира по земя и Ибрахимович от границата на наказателното поле Ибра вкара зашеметяващ гол в горния десен ъгъл на вратата.
Преди заветния трети гол и след него влезлите през втората част Креспо и Балотели изпуснаха няколко добри възможности за гол, с което показаха, че с нищо не заслужават титулярното място в отбора.

ЮВЕНТУС - МИЛАН 4:2
Отборът на Ювентус постигна страхотна победа с 4:2 срещу Милан в дербито на 16-ия кръг в италианската Серия „А”. Домакините бяха по-добрият тим на терена и заслужено спечелиха трите точки. Черната серия на Милан далеч от дома продължава, а Анчелоти и компания ще трябва да се съсредоточат върху турнира за Купата на УЕФА. Мачът показа какво точно е истинско дерби между два големи отбора. Много голове, положения, картони, дузпи… Зрителите на Олимпийския стадион в Торино станаха свидетели на изключителен двубой, в който „бианконерите” доминираха напълно и можеха да вкарат още много голове.
Още в 16-та минута съдията отсъди спорна дузпа в полза на домакините и за майстор като Алесандро Дел Пиеро не бе проблем да вкара за 1:0. Милан опита да се върне в мача и създаде няколко много добри атаки, като най-чистото положение се откри пред Масимо Амброзини, който от непосредствена близост с глава не успя да прати топката в мрежата на Манингер. В 31-та минута Милан все пак стигна до равенството. Роналдиньо навлезе на скорост в наказателното поле и подаде отличен пас към Алешандре Пато, който не сгреши – 1:1. Радостта на „росонерите” трая съвсем кратко, 3 минути по-късно централният бранител на домакините Джорджо Киелини се извиси над всички в наказателното поле, след центриране от ъглов удар, и с глава прати топката неспасяемо във вратата на гостите. В 41-та минута Юве стигна до нов гол. Този път в герой се превърна бразилецът Амаури, който вкара страхотен гол с глава в долния десен ъгъл на Абиати.
Въпреки, че през втората част Карло Анчелоти пусна в игра Андрий Шевченко, Юве продължи да бъде по-опасния тим и за малко не стигна до нов гол, след изстрел на Маркиони, който бе спасен с вещина от стража на гостите. В 52-та минута Милан върна един гол, чрез Амброзини. Националът стреля от дъгата на наказателното поле, ударът му рикошира в крак на бранител на домакините и влетя неспасяемо във вратата Манингер, който вече се бе метнал в другия ъгъл. След гола Милан тръгна да изравнява и се отвори, което позволи на Ювентус да заиграе добре на контраатаки. При една от тях резервата Паоло Де Челие проби опасно по лявото крило и принуди Дзамброта да го фаулира. Последва втори жълт картон за бившия футболист на „старата госпожа” и така гостите останаха с човек по-малко от 66-та минута. Ювентус моментално се възползваха от численото си предимство и вкараха 4-ти гол, с който решиха крайния изход. Отново Амаури бе в прегръдките на своите съотборници. Бразилецът направи хубаво двойно подаване с Момо Сисоко, поведе си топката с глава и от въздуха прати коженото кълбо в долния десен ъгъл на Абиати. „Бианконерите” можеха да стигнат и до още голове, но удар на Дел Пиеро срещна гредата, а малко преди края появилият се като резерва Винченцо Якуинта пропусна сам срещу вратаря.

НАПОЛИ - ЛЕЧЕ 3:0
Наполи постигна безпроблемна победа срещу Лече с 3:0 в среща от 16-ия кръг на италианската Серия "А". Мачът се игра на стадион "Сао Пауло" в Неапол, а домакините бяха пълни господари на терена през всичките 90 минути. Резултатът бе открит от словашкия полузащитник Марек Хамшик oт дузпа в 11-ата минута. Пациента удвои в 42-ата минута, а крайното 3:0 оформи аржентинският нападател Херман Денис в 65-ата минута.

ФИОРЕНТИНА - КАТАНИЯ 2:0
Фиорентина постигна домакинска победа с 2:0 над Катания в среща от 16-ия кръг на италианската Серия "А", която бе играна на стадион "Артемио Франки" във Флоренция. Момчетата на Чезаре Прандели бяха по-активно през голяма част от двубоя и заслужено стигнаха до успеха.
Първото попадение за Фиорентина отбеляза Адриан Муту в 56-ата минута след пас на Здравко Кузманович. Домакините продължиха със силния натиск и стигнаха до втори гол, който бе дело на Алберто Джилардино в 80-ата минута.

УДИНЕЗЕ - ЛАЦИО 3:3
Отборите на Удинезе и Лацио сътвориха един от най-интересните мачове в 16-ия кръг на италианската Серия „А”. След като домакините водеха с класическото 3:0, римските „орли” стигнаха до равенството 3:3.
Антонио Ди Натале даде аванс на Удинезе още в 9-та минута, след като се възползва от отлична асистенция на Куалярела. В 15-та минута ролите се размениха и този път Ди Натале подаде към Куалярела, който отблизо не сгреши и удвои преднината на своя тим – 2:0.
В 55-та минута Ди Натале отново бе точен и направи преднината на своя отбор класическа. По всичко изглеждаше, че Удинезе ще стигне до победата, но не така мислеха футболистите на Лацио. Първо в 60-та минута аржентинският голмайстор на „орлите” Мауро Сарате с хубав удар прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Ханданович за 3:1, а в 72-та минута бранителят Мобибо Диаките засече центриране на Лихщайнер с глава и прати топката за втори път в мрежата на домакините – 3:2. Само 5 минути преди края гостите стигнаха до равенството, след хубав удар на Ледесма извън границата на наказателното поле. Минути преди края Лацио дори можеше да стигне до победата, но Томазо Роки отблизо не успя да уцели вратата и така резултатът остана непроменен.

РОМА - КАЛЯРИ 3:2
Отборът на Рома постигна 5-а поредна победа, след като успя да победи с 3:2 Каляри в мач от 16-ия кръг на италианската Серия „А”. Срещата предложи много емоции на зрителите на „Олимпико”, които видяха 5 гола, куп положения, 2 обрата и най-важното – победа за своя тим.
Срещата започна доста вяло и нямаше изгледи да се стигне до резултатен мач. Първият гол в срещата падна едва в 39-та минута, когато капитанът на домакините Франческо Тоти стреля отлично от границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря на Каляри.
Втората част коренно се различаваше от първата и хората на стадиона станаха свидетели на истински спектакъл. Първо в 58-та минута Даниеле Конти стреля много силно от пряк свободен удар и не даде никакъв шанс на Дони за реакция, отбелязвайки един от най-хубавите голове в шампионата до момента – 1:1. Само минута по-късно Каляри имаше шанс да поведе в резултата. Жеда бе оставен непокрит в наказателното поле и отблизо направи непростим пропуск, пращайки топката над вратата на Дони. В 69-та минута обаче бразилецът не сгреши и даде аванс да своя тим, след страхотен удар извън наказателното поле. Оттук нататък имаше само един отбор на терена и това бе този на „вълците”. Тоти и компания не спираха да атакуват и логично стигнаха до равенството в 77-та минута, когато Симоне Перота вкара със задна ножица и взриви трибуните на „Олимпико” – 2:2. В самият край на срещата Мирко Вучинич се превърна в герой за своя тим, след като отблизо разстреля вратаря на гостите и донесе победата на Рома. След гола Вучинич свали шортите и фланелката си, за което получи жълт картон.

РЕДЖИНА - САМПДОРИЯ 0:2
Сампдория победи като гост коравия тим на Реджина с 2:0. Това стана в среща от 16-ия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Оресте Гранило" в Реджо Ди Калабрия пред 9 000 зрители.
Момчетата на Валтер Мацари показаха по-добра игра през втората част и именно в заключителните 15 минути стигнаха до победата. Първото попадение бе дело на Белучи от дузпа в 75-ата минута. Съдията отсъди наказателия удар за нарушение на Бруно Чирило срещу Антонио Касано. Крайното 2:0 оформи Рафаеле Паладино в 80-ата минута след асистенция на капитана Касано.

ПАЛЕРМО - СИЕНА 2:0
Палермо надигра и победи Сиена с 2:0 в среща от 16-ия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Ренцо Барбера" в Сицилия. Домакините бяха по-активния тим и заслужено стигнаха до победата. Впечатление направи добрата игра на Симплисио, който вкара единият от головете за тима си и подаде за другия.
Първото попадение за Палермо бе на Касани в 30-ата минута след асистенция на Симплисио. Самият Симплисио, който направи страхотен мач вкара второто попадение за тима си в 53-ата минута, за да оформи крайното 2:0.

ДЖЕНОА - АТАЛАНТА 1:1
Дженоа завърши 1:1 с Аталанта на собствения си "Луиджи Ферарис" в среща от 16-ия кръг на италианската Серия "А". Домакините не успяха да се протиположат на гостите от Бергамо и логично не успяха да стигнат до краен успех. Мачът бе нервен и изпълнен с грубости, като съдията Джанокаро показа 3 червени картона.
Първото попадение бе дело на Флокари от гостите, който отбеляза в 17-ата минута след асистенция на Дони. Съдията показа червени картони на Миланело от домакините в 63-ата минута, както и на Хандбал от гостите в 57-ата минута и Ривалта в 70-ата минута. Изравнителният гол за тима на Дженоа бе дело на Скули в 87-ата минута.

БОЛОНЯ - ТОРИНО 5:2
Синиша Михайлович записа първа победа начело на италианския Болоня. В мач от 16-ия кръг на Серия „А” Болоня записа успех с 5:2 над Торино на стадион „Ренато Дал’Ара”. Мачът бе първи за новия треньор на Торино Валтер Новелино, докато след пет равенства, Михайлович най-после записа победа на кормилото на Болоня.
През първата част гостите от Торино успяха да поведат с 1:0, след като в 7-ата минута Бианки подаде с глава към Бароне, който със силен шут извън наказателното полеоткри резултата.
Три минути след началото на втората част Пратали си отбеляза автогол и резултатът бе изравнен. В 54-ата гостите отново поведоха в резултата след нов автогол, дело на Бритос. Ди Вайо изравни за 2:2 след невероятно изпълнение с левия крак в 55-ата, а отново той в 63-ата направи 3:2. След дузпа на Бернаки в 68-ата се стигна до 4:2, а в 78-ата Пратали бе изгоне от игра с червен картон. Ди Вайо оформи своя хеттрик след отсъдената дузпа и оформи крайното 5:2.