3. 2 х 6:0 за шампиона Челси (видео)

2 х 6:0 за шампиона Челси (видео)

"Сините" смазаха и Уигън

Шампионът Челси мина лесно през “DW Стейдиъм” във втория кръг от кампания 2010/11.

”Сините” на Карло Анчелоти загубиха гостуването си на Уигън през миналия сезон, но днес взеха своето с 6:0. Лондончани започват сезона във Висшата лига с 6 точки от два мача и голова разлика 12:0, докато Атлетикс все още няма точков актив.

Защитата на Челси и вратарят Петър Чех за пореден път показа, че е железна – тимът няма допуснато попадение вече 496 минути (за последно Гарет Бейл вкара на отбора през април).

Припомняме, че Анчелоти и неговите играчи завършиха миналия сезон с 8:0 над Уигън. Днес точни във вратата на Крис Къркланд бяха Флоран Малуда, Никола Анелка (2), Саломон Калу (2) и новото попълнение Йоси Бенаюн.

Началото на срещата бе за Уигън. Съставът на Роберто Мартинес подложи гостите си на унищожителен натиск в първите 30 минути, но Чех, Тери и компания бяха безупречни. В 34-ата минута Ашли Коул направи традиционния си пробив по левия фланг, подаде към Франк Лампард, чийто удар бе спасен от Къркланд, но никой не можеше да спре притичалия Флоран Малуда.

Три минути след подновяването на играта Анелка се възползва от дълъг пас на Оби Микел и удвои преднината на своя отбор. В 52-ата отново французинът бе точен за 3:0, въпреки че повторенията показаха, че се намира в засада.

Анчелоти пусна в игра Калу и Бенаюн, които му се отблагодариха за доверието. В 78-ата минута Дидие Дрогба направи страхотен самостоятелен пробив, не прояви егоизъм и подаде на Калу, който не сгреши на празна врата, след което изтърка бутонката на своя сънародник.

В 90-ата Калу изпревари Къркланд и с глава вкара петото попадение в мача, а в добавеното време Бенаюн не сгреши при отлично включване на третата резерва Пауло Ферейра.

Челси тръгна зашеметяващо – две победи с по 6:0.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1