3. 3 победи, 9 точки и 14:0 голова разлика за Челси (видео)

3 победи, 9 точки и 14:0 голова разлика за Челси (видео)

"Сините" победиха само с 2:0 Стоук

Шампионът на Англия Челси размаза Стоук Сити през април със 7:0 и днес явно реши да пожали съперника си, побеждавайки го едва с 2:0.

Точни за „сините” в мача бяха Флоран Малуда и Дидие Дрогба от дузпа, а в началото Франк Лампард пропусна от бялата точка. 17 млн. трансфер Рамиреш пък направи дебют за лондончани.

9 точки от 3 мача за Карло Анчелоти и Челси. Голова разлика до този момент 14:0.

През първата част Челси имаше убийствено териториално преимущество. Още в 11-ата минута Лампард пропусна дузпа за нарушение на Шоукрос срещу Малуда, след като 11-метровият удар бе спасен от Сьоренсен, а малко по-късно Коул уцели гредата.

Все пак в 32-ата минута „сините” откриха головата си сметка. Тери изведе Малуда сам срещу Сьоренсен и той прати кълбото в мрежата на „грънчарите”.

През второто полувреме лондончани не се напрягаха много пред 40 931 зрители, а Стоук не успяваше да затрудни Чех. В 77-ата минута Сьоренсен фаулира Анелка в пеналта и Мартин Аткинсън отсъди втора дузпа за домакините. Този път зад топката застана Дрогба и той не сгреши за 2:0 - 20 гол в последните 18 мача за капитана на Кот д’Ивоар.

Преди тази ситуация обаче Стоук имаха шанс да изравнят резултата, но силният удар на Уелан срещна горната греда. В края дебют за „сините” направи бразилският дефанзивен халф Рамиреш, а Калу не успя да вкара трети гол от чиста позиция.

Трета победа за Челси от три мача след двата успеха с по 6:0 над Уест Бромич и Уигън. Стоук на Тони Пулис все още е без актив през кампания 2010/11.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1