3. 30-ГОДИШНАТА ПРОКОБА СВЪРШИ! Ливърпул е шампион на Англия!!! (ВИДЕО+СНИМКИ)

30-ГОДИШНАТА ПРОКОБА СВЪРШИ! Ливърпул е шампион на Англия!!! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристиян Пулишич и Уилиан детронираха Манчестър Сити на "Стамфорд Бридж"

Чакането свърши! След 30 години Ливърпул отново е шампион на Англия! Това стана факт след победата на Челси с 2:1 срещу Манчестър Сити на "Стамфорд Бридж". "Червените" имат аванс от 23 точки и са недостижими на върха в класирането. До края на първенството остават седем кръга. В следващия, на 2 юли,  Сити приема именно Ливърпул на "Етихад". Очакваше се това да е големият мач за тима на Юрген Клоп, но сега просто "гражданите" символично ще предадат короната на безспорно най-добрия отбор през сезона.

Това е 19-ата титла за Ливърпул, с която отборът се доближава на една от рекорда на Манчестър Юнайтед.

В Лондон Челси поведе в 36-ата минута, когато Кристиан Пулишич овляда топката след грешка на Менди и Гюндоган, напредна и с много техничен удар преодоля Едерсон.

Манчестър Сити изравни в 55-ата минута след забележително изпълнен фаул от Кевин де Бройне. Само две по-късно обратът почти бе факт. При контра голмайсторът за гостите изведе Стърлинг на чиста позиция, той стреля към вратата, но топката срещна дясната греда. Нападателят имаше и опция да продължи вдясно от себе си към Марез, но не го направи.

В 71-ата минута Пулишич беte изведен сам срещу вратаря, пусна топката встрани и след това я насочи към празната врата. Уокър обаче с невероятен спринт я спря на голлинията и предотврати втори гол във вратата на Сити.

Домакините все пак стигнаха до втори гол в 78-ата минута. Тогава след намесата на системата за видеоповторенията (VAR) беше отсъдена дузпа за игра с ръка на Фернандиньо, който получи червен картон. Вилиан изпълни точно за 2:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕЛСИ: Кепа Арисабалага, Рийс Джеймс, Андреас Кристенсен, Антонио Рюдигер, Сесар Аспиликуета, Жоржиньо, НГоло Канте, Матео Ковачич, Уилиан, Мейсън Маунт, Оливие Жиру

Мениджър: Франк Лампард

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Кайл Уокър, Фернандиньо, Аймерик Лапорт, Бенжамен Менди, Родри, Илкай Гюндоган, Кевин Де Бройне, Рияд Марес, Рахийм Стърлинг, Габриел Жезус

Мениджър: Пеп Гуардиола
Индзаги преди Милан: Ние сме силни срещу всеки