3. 77 000 на "Уембли" видяха класика над Беларус

77 000 на "Уембли" видяха класика над Беларус

Питър Крауч отбеляза два гола (3', 75') за англичаните, а Шон Райт-Филипс се разписа веднъж в 60-ата.

Англия записа класическа победа с 3:0 над Беларус в последната си квалификация за Световното първенство в ЮАР през 2010 година.

„Трите лъва” зарадваха 77 000 зрители на стадион „Уембли” с добра игра и три безответни попадения.

Фабио Капело заложи на повечето си резерви в този мач, които обаче показаха, че имат място на самолета за ЮАР идното лято.

Още в 3-ата минута трибуните ликуваха. Агбонлахор получи много добър извеждащ пас, намери Крауч в малкото наказателно поле и нападателят на Тотнъм откри головата си сметка. През първата част повече голове не бяха отбелязани.

В 60-ата минута крилото на Манчестър Сити Райт-Филипс стреля извън наказателното поле, рикошира в крак на беларуски защитник, излъга вратаря на гостите и влетя в мрежата му за 2:0.

15 минути преди края резервата Карлтън Коул напредна в полето на Беларус, намери Крауч и той вкара втория си гол за „Трите лъва” за крайното 3:0.

Англия зае категорично първото място в група 6 с 27 точки, Украйна ще играе бараж, след като финишира на 2-о място с 21 точки, с една повече от Хърватия. Беларус завършват 4-и с 13 точки.