3. 8 ОТ 8: Юве с драматична победа (ВИДЕО)

8 ОТ 8: Юве с драматична победа (ВИДЕО)

Торинци стигнаха до 1:0 срещу Удинезе

Отборът на Ювентус продължава да ниже победа след победа, записвайки труден домакински успех с 1:0 над Удинезе в двубой от 17-ия кръг на Серия "А". Данило отбеляза единственото попадение в 86-ата минута. Така “Старата госпожа” спечели за осми пореден път със суха мрежа в шампионатен мач, като пет от тези победи бяха именно с този резултат.

Мачът започна при доста спокойно темпо, като първото интересно положение дойде в 18-ата минута, когато Войчех Шчесни отрази изстрел с глава на Уолъс. Ругани веднага отговори със свой удар с глава, който също беше отразен от Марко Силвестри. В 27-ата минута Кийн отправи далечен шут, който обаче не намери целта. В 35-ата минута Ди Мария направи несполучливо воле, а три по-късно вратарят спаси удар на Кийн отблизо. Последва изстрел на Уолъс от разстояние, но Шчесни успя да се справи с него.

В 52-рата минута Кийн опита високо воле, при което топката мина над вратата. Три минути след това Филип Костич нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Силвестри отрази удара му. В 60-ата минута Шчесни улови топката след шут на Родриго Бекао.

При ответната атака Рабио стреля, но топката мина пред вратата без никой да играе с нея. Така се стигна до 86-ата минута, когато резервите на Алегри изработиха победния гол, отбелязан от Данило. С чудесно подаване Паредес намери изскочилия в наказателното поле Федерико Киеза, който пък пусна топката към бразилеца и той необезпокоявано я прати в опразнената врата за крайното 1:0.