3. Адебайор носи победен старт за Тотнъм на Тим Шерууд във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Шпорите" направиха пълен обрат и биха Саутхемтпън с 3:2 на "Сейнт Мери" с два гола на тогоанеца

Временният мениджър на Тотнъм Тим Шерууд стартира с победа във Висшата лига, след като „шпорите” победиха Саутхемптън с 3:2 като гост в 17-ия кръг. Емануел Адебайор бе най-добрият в мача и се отчете с два гола, а домакините си вкараха и автогол в началото на втората част.
Южняците остават без победа в шести пореден мач, а Тотнъм направи обрат в мач, в който допуска първия гол в трети от последните 4 такива случая.

През седмицата Тим Шерууд започна начело на Тотнъм с неприятно отпадане от Уест Хем за Купата на Лигата, но днес записа и първи успех.

От първата минута двата отбора търсеха гола и прескочиха обичайния начален период на разузнаване. Даниел Фокс намери Адам Лалана пред наказателното поле, той се нагласи и с шут в долния ляв ъгъл откри резултата в 13-ата минута.

„Светците” организираха перфектна контра след грешка на Дани Роус, но ударът на Джей Родригес към далечния ъгъл мина над гредата.

И още в следващата атака Тотнъм изравни. Солдадо се изнесе на левия фланг, получи топката и центрира, а от фронтална позиция Адебайор засече акробатично от воле с десния крак и изравни красиво – 1:1 в 25-ата минута.

До почивката двамата вратари нямаха повече работа ремито се запази.

След паузата защитата на Саутхемптън сякаш потъна вдън земя и Тотнъм можеше да вкара поне 5-6 гола, ако имаше повече шанс.
Муса Дембеле се контузи в 50-ата минута и бе заменен от неопитния Набил Бенталеб.

Тотнъм поведе с малко късмет 4 минути по-късно. Роус и Ериксен комбинираха добре отляво, а центрирането на Роус бе отклонено от Йос Хойвелд в собствената му врата – автогол и 2:1 за лондончани.

Саутхемптън веднага тръгна в атака и изравни при първата открила се ситуация в мача пред Рики Ламбърт. Уго Лорис тръгна да пресича един пас за Лалана, но английският национал изпревари вратаря и пусна за Рики Ламбърт, който на празна врата възстанови статуквото – 2:2.

Адебайор изпусна сам срещу Газанига, но в 64-ата минута вкара победния гол. Тъч отдясно за „шпорите” предизвика двоен рикошет в наказателното поле и Адебайор бе щастливо изведен, за да прати с едно докосване ниско по диагонала в далечния ъгъл за 3:2. Това бе трети гол на тогоанеца в три мача, след като той оставаше пренебрегван от уволнения Андре Вияш-Боаш.

Солдадо стреля неточно, когато трябваше да подаде на останал сам свой съотборник.

До края Саутхемптън нямаше рецепта за нов гол и продължи да играе слабо в отбрана, което логично доведе до крайния успех за лондончани.

Тотнъм вече има 30 точки и дели 6-ото място с Нюкасъл, докато Саутхемптън остава с 24 на 9-та позиция.