3. Ал Насър с разгромен успех, Роналдо бележи (ВИДЕО)

Ал Насър с разгромен успех, Роналдо бележи (ВИДЕО)

Отборът на португалеца разби Ал Таавон с 4:1

Ал Насър разгроми с 4:1 Ал Таавон като гост в двубой от 19-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

Суперзвездата на победителите Кристиано Роналдо оформи крайния резултат малко преди последния съдийски сигнал и завършва календарната 2023-а с 54 попадения.

След успеха Ал Насър е втори в класирането с актив от 46 точки, на 6 зад лидера Ал Хилал. Ал Таавон е четвърти с 34.

Още в 13-ата минута Кристиано и компания се оказаха догонващи в резултата. Ашраф Ел Мадиуи пропусна от дузпа, но при добавката не сбърка 1:0.

От там насетне Ал Насър доминираше и съумя да наниже четири безответни гола. Пълният обрат стана факт в рамките на 10 минути. Марсело Брозович възстанови равенството в 26-ата минута, а Аймерик Лапорт вкара за 2:1 в 35-ата.

Пет минути след почивката Отавио покачи до 3:1. Във 2-рата минута от добавеното време дойде ред и на Кристиано Роналдо. Португалецът се възползва от асистенцията на Секо Фофана и не пропусна да запише името си сред голмайсторите.

В следващия кръг от първенството Ал Насър посреща Ал Фатех. Двубоят е на 15 януари 2024 година.