3. Алания с хубав обрат срещу Том – 2:1

Алания с хубав обрат срещу Том – 2:1

Адашите Иванов и Стоянов с цял мач, Русия с жълт картон

Новакът в руската Премиер лига Алания (Владикавказ) постигна изключително важна победа в борбата си за оставане в елита, след като, в среща от 14-ия кръг, обърна тима на Том (Томск) до 2:1 на своя стадион „Спартак”. Българите в състава на домакините Иван Иванов и Иван Стоянов играха цял мач за своя отбора, като защитникът получи жълт картон в 32-ата минута.

Двубоят започна по-добре за гостите, които излязоха напред в резултата още в 13-ата минута. Тогава Том получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Климов, а Корниленко бе безпогрешен от бялата точка за 1:0. До края на полувремето нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

През второто полувреме домакините излязоха пределно мобилизирани да обърнат развоя на срещата в своя полза. Така се стигна до 60-ата минута, когато Маренич излъга опита за изкуствена засада и останал очи в очи с Парейко не сбърка за 1:1. Натискът на Алания продължи и след това попадение и в 70-ата минута Гнану оформи крайното 2:1, завършвайки по мощен начин атаката на домакините.

Така след тази победа Алания заема 11-а позиция във временното класиране с актив от 15 точки. Гостите от Том пък са 8-и с 18 спечелени точки.