3. Алегри: Сантиметри ни лишиха от класирането

Алегри: Сантиметри ни лишиха от класирането

"Барселона игра невероятно", каза специалистът

Старши треньорът на Милан Масимилиано Алегри, бе много разочарован от снощната загуба с 0:4 от Барселона в осминафиналния реванш от Шампионската лига. Преди сблъсъка "росонерите" имаха аванс от два чисти гола от първия мач, но каталунците се развихриха, а гредата на Нианг в края на първата част лиши италианците от почти сигурно класиране напред.

"Днес Барселона игра невероятно, особено в първите 30 минути. Независимо от напрежението, те създадоха някои чудесни положения. Ние пък имахме доста проблеми през първото полувреме, тъй като те ни пресираха и ни принуждаваха да грешим. Знаехме, че класирането ни може да зависи от сантиметри и точно така стана. Нианг удари гредата, а в ответната атака Меси вкара втория гол. Загубата е разочароваща за отбора и за феновете, като всички се надявахме да постигнем нещо голямо. Срещу Барселона обаче е много трудно. Имахме шанс почти до края и при 0:3 можехме да се върнем в мача, ако бяхме използвали по-добре положенията си. Отборът ни тепърва ще расте. 5 футболисти играеха за пръв път в Шампионската лига и дано това бъде полезен опит за тях. Сега вече гледаме към мача с Палермо в събота и ще работим да се класираме отново в турнира догодина", заяви Алегри.

Наставникът призна, че отборът му е имал късмет в първия мач, когато откри резултата след щастлив рикошет след удара на Кевин-Принс Боатенг. Този път обаче шансът не бе на негова страна.

"Късметът бе с нас в първия мач при гола на Боатенг, но този път ни обърна гръб при гредата на Нианг. Сега очаквам тази загуба да бъде приета като истинско бедствие, но когато играеш срещу Барса винаги е много трудно. Те знаеха, че се нуждаят от 3 гола и ни притиснаха още от началото. За 30 минути бяха по-добрият тим, но после се умориха, тъй като нямаше как да поддържат това високо темпо цял мач. Ние пък направихме каквото можахме и бяхме близо до успеха, но не се получи. Барса е най-силният отбор в света. Меси и Иниеста дриблираха толкова спокойно, а пасовете на Чави бяха перфектни. Мога само да поздравя играчите, че не се отказаха до края", допълни специалистът.

Барса изненада съперника си, като пусна Давид Вийя в титулярния състав и това се оказа брилиянтно решение.

"Позицията на Вийя ни създаде доста проблеми. Пасовете на съперника бяха толкова бързи, че трябваше да се защитаваме много дълбоко в нашата половина. Въпреки това имахме страхотен шанс да вкараме гол на чужд терен и да изравним. Жалко е, че допускахме толкова възможности за съперника, само защото не изчиствахме добре топката. За да спечелиш подобен мач, трябва да имаш свежи играчи и аз стоя зад състава, който пуснах. Ако Нианг бе вкарал, всички щаха да хвалят моя избор. Разочаровани сме, но нямаме време да се ядосваме, тъй като в неделя ни предстои поредният важен мач с Палермо", завърши наставникът.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи