3. Алетико М се спаси от нов провал с два гола в продължението (ВИДЕО)

Алетико М се спаси от нов провал с два гола в продължението (ВИДЕО)

Столичани обърнаха Валенсия от 0:2 на "Уанда Метрополитано"

Атлетико Мадрид се добра до драматичен успех срешу Валенсия в мач от 22-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" спечелиха с 3:2 на "Уанда Метрополитано". Обратът дойда благодарение на две попадения в добавеното време на мача. Така тимът, воден от Диего Симеоне, е четвърти във временното класиране с 36 точки, а Валенсия е на девета позиция 29.

Гостите поведоха в 25-ата минута, когато 19-годишният Юнус Муса стреля от границата на наказателното поле и не остави никакъв шанс на Ян Облак.

В самия край на първата част "прилепите" удвоиха преднината си. Страхотен пас на Тони Лато стигна до Уго Дуро, който отблизо прати топката във вратата - 0:2.

Първата по-интересна ситуация през втората част дойде в 56-ата минута, когато Луис Суарес получи пас в наказателното поле и отправи удар, който обаче бе отразен от стража на Валенсия.

В 64-ата минута Атлетико Мадрид все пак намали изоставането си. След центриране от корнер топката стигна до Матеус Куня, който с прецизен изстрел я прати в мрежата за 1:2.

Мадричани тръгнаха в търсене на изравнителен гол, като първо Луис Суарес стреля над вратата, а след това Анхел Корея прати топката покрай десния страничен стълб.

В първата минута на добавеното време Анхел Корея бе най-съобразителен при рикошет в наказателното поле и прати топката във вратата на Доменек за 2:2.

В 94-ата минута пък Марио Ермосо се превърна в герой за мадричани, след като отблизо превърна пас на Куня в гол за 3:2.