3. Аматьори вкараха 3 на Байерн в първия мач на Анчелоти (ВИДЕО)

Аматьори вкараха 3 на Байерн в първия мач на Анчелоти (ВИДЕО)

Робен се контузи при успеха с 4:3, Мюнхен 1860 надви Борусия Дортмунд с 1:0

Карло Анчелоти постигна победа в неофициалния си дебют начело на германския шампион Байерн Мюнхен.

Италианският наставник, заменил това лято Хосеп Гуардиола, видя как новите му възпитаници надделяха над аматьорския Липщад с 4:3.

Взетият от втория отбор на Байерн това лято американски национал Джулиан Грийн откри резултата още в деветата минута, а в 16-ата Ариен Робен вкара в типичния си стил, с пробив от фланга към пеналта и отсечен удар.

В 33-ата минута Франк Рибери направи резултата класически, но секунди по-късно Робен получи травма и бе заменен.

Почти веднага след паузата Марвин Джосуйнг си вкара автогол и направи резултата 4:0 в полза на Байерн.

След това обаче баварците решиха, че са си свършили работата, а от това се възползваха домакините.

Те вкараха три безответни попадения за радост на феновете си и така контролата приключи при 3:4.

Следващата такава за Байерн е в сряда срещу Манчестър Сити в Мюнхен.

Днес спаринг игра и вицешампионът Борусия Дортмунд, отстъпил с 0:1 пред втородивизионния Мюнхен 1860.

Единственото попадение в срещата бе дело на Левент Айчичек в 35-ата минута.

Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия