3. Анчелоти победи и любимия си Милан, Жирков дебютира с гол

Анчелоти победи и любимия си Милан, Жирков дебютира с гол

Мениджърът на английския Челси Карло Анчелоти постигна победа с 2:1 над любимия си Милан, в който прекара почти десетилетие. Интересното е, че само преди дни "сините" от Лондон се наложиха и над италианския шампион Интер, който е големия съперник на "росонерите".

Лондончани бяха по-добрият отбор и напълно логично спечелиха мача. Дидие Дрогба изведе "сините" напред в резултата още в 6-ата минута. Националът на Кот`дИвоар разстреля тромавия австралиец Желко Калац с фантастичен удар от 30-ина метра с който откри головата си сметка в този двубой.

С това попадение, африканецът даде сериозна заявка за титулярно място през настоящия сезон. Играта постепенно се поизравни и в 37-ата минута Роналдиньо пусна хитър пас към Кларънс Зеедорф, който от границата на наказателното поле направи резултата 1:1.

"Росонерите" можеха и да поведат в резултата, но удар на Роналдиньо в 57-ата минута срещна гредата. В 69-ата минута обаче логичното се случи и след силен натиск през последните минути Челси успя да стигне до нов гол, който бе дело на дебютанта Юрий Жирков. Руснакът започна като титуляр за "сините" и игра до 84-ата минута, когато бе заменен от младежкия национал на Англия Майкъл Мансиен.

ЧЕЛСИ: Чех, Босингва (Хътчинсън 90), Иванович, Тери, Коул, Микел, Белети, Жирков (Мансиен 84), Лампард, Анелка (Шевченко 63), Дрогба (Писаро 74)

МИЛАН: Калач, Дзамброта (Янкуловски 74), Неста (Онйеву 66), Тиаго (Каладзе 77), Одо, Пирло (Гатузо 71), Зеедорф (Абате 63), Фламини, Бориело (Зигони 66), Пато (Индзаги 80), Роналдиньо (Ди Дженаро 78)

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)