3. Андерлехт продължава с великолепните изяви (видео)

Андерлехт продължава с великолепните изяви (видео)

Щурм Грац със страхотен обрат срещу АЕК (Атина)

Отборът на Локомотив (Москва) записа първо поражение в груповата фаза на Лига Европа, след като отстъпи с 0:2 в днешното си домакинство на белгийския Андерлехт. Двата отбора не създадоха много интересни ситуации пред двете врати, като руският тим имаше повече възможности, но не успя да се възползва от тях. Андерлехт пък реализира част от положенията си и така се добра до трите точки.

Локомотив стартира силно и пропуски в първите 10 минути направиха Майкон и Обинна. Малко след това, при първата по-опасна ситуация пред стража на руснаците Маринато, Андерлехт откри резултата. Точен за гостите бе Матиас Суарес, който нанесе хубав удар с десния крак. До почивката Локомотив се опита да изравни, но в главни виновници това да не се случи се превърнаха Глушаков и Запатер.

Второто полувреме не бе изключително богато на голови положения, но все пак в мача падна още едно попадение – това се случи в 70-ата минута, когато Мбокани намери топката с глава и направи резултата 0:2.

Така Локомотив записа първо поражение в групите на Лига Европа и остава с 3 точки, като е на 2-ата позиция. Андерлехт се добра до втора победа и е лидер в групата с 6 пункта.

В другия днешен двубой от групата съперници бяха гръцкия АЕК (Атина) и Щурм Грац. Австрийците губеха с 1:0 след 50 минути игра, но в крайна сметка достигнаха до победата с 2:1.

Стандфест си отбеляза автогол малко след началото на втората част и по този начин АЕК излезе напред. В 53-ата минута обаче гърците останаха с човек по-малко, причина за което бе червеният картон на Делас. Чрез голове на Бургщалер (87') и Хаас (90+2') бе осъществен пълният обрат.

Така Щурм взе първи успех в групите за този сезон и е на третото място с 3 точки, колкото има и Локомотив (Москва). Руският тим обаче спечели директният сблъсък до момента и затова заема 2-ата позиция. АЕК е последен с две загуби.