3. Андерлехт сломи коравия ФК Тимишоара, Аякс без проблеми срещу Динамо (Загреб)

Андерлехт сломи коравия ФК Тимишоара, Аякс без проблеми срещу Динамо (Загреб)

Белгийският гранд Андерлехт постигна трудна победа с 3:1 над румънския вицешампион Политехника Тимишоара. Това стана в двубой от Група "А" на турнира Лига Европа, който се игра на стадион "Констант Ванден Сток" в Андерлехт.

0*

Домакините от Белгия започнаха по-добре двубоя и откриха резултата с гол на Суарес от дузпа в 30-ата минута. В 50-ата минута костариканският национал Уинкстън Паркс изравни резултата, след като засече с глава центриране на Карамян.

Андерлехт обаче все пак стигна до победата след голове на Бусуфа в 69-ата минута и Легеар в 90-ата минута.

В друг двубой от Група А на Лига Европа, холандският гранд Аякс се наложи без проблеми като гост с 2:0 над хърватския шампион Динамо (Загреб).

Гостите откриха резултата с гол на сръбския национал Марко Пантелич в 14-ата минута, а в 45-ата минута Деми Де Зеув оформи крайното 2:0.

Домакините от Загреб пък останаха с девет човека на терена, след като червени картони получиха Леандро Куфре в 36-ата минута и Адриан Калело в 73-ата минута.

След тези два мача, първото място в групата заема Андерлехт с актив от 5 точки, колкото има и вторият Аякс.

Третото място е за Динамо с 3 точки, а четвърти е Тимишоара със само една точка.