3. Андерлехт завърши групата си в Лига Европа само с победи

Андерлехт завърши групата си в Лига Европа само с победи

Белгийците надвиха Локомотив (Москва), вижте ситуацията в група "L" след изиграването на всички мачове

Андерлехт завърши груповата фаза на Лига Европа с шест победи от шест мача. Днес белгийският тим надви Локомотив (Москва) с 5:3 пред собствена публика и по този начин събра максималния актив от 18 точки, като си осигури и място на 1/16-финалите на турнира. Въпреки поражението, руският тим също ще играе в елиминационната фаза, завършвайки на второто място в група „L”. Двата тима си бяха гарантирали участието напред в турнира още преди няколко мача и днешният двубой до голяма степен бе протоколен.

Гостите от руската столица излязоха с гол напред в 21-ата минута, когато Игнатиев отбеляза първото попадение в головия спектакъл. До почивката обаче домакините от Андерлехт осъществиха обрат след голове на Кйестан и Фернандо в 33-ата и 39-ата минути.

Василевски увеличи аванса на белгийския тим на 3:1 през втората част, разписвайки се в 57-ата минута. Само 4 по-късно преднината на Андерлехт вече бе от три попадения, след като резултатът стана 4:1 – точен бе Суарес. Локомотив намали на 2:4 след точно изпълнена дузпа на Сичев в 69-ата минута, но белгийците не спряха с головете и резултатът стана 5:2 след попадение на Жилет в 78-ата минута. Малко след това руснаците останаха с 10 души на терена, защото главният съдия показа червен картон на Иванов и на футболиста се наложи да поеме по пътя към съблекалните. Крайното 5:3 оформи Сичев, който отбеляза последния гол в мача в 89-ата минута.

Така Андерлехт финишира на първо място в групата с максималния актив от 18 точки, а Локомотив (Москва) завършва на втората позиция с 12 пункта.

В другия двубой от групата АЕК (Атина) се наложи с 3:1 като гост на Щурм Грац. Двубоят бе без значение и за двата тима, които още преди да започнат сблъсъка помежду им, знаеха, че нямат шансове да продължат на 1/16-финалите.

Гръцкият тим водеше с 2:0 на почивката след попадения на Манолас и Бурнс в 10-ата и 43-ата минути. Кайнц намали на 1:2 с гол в 59-ата, но АЕК показа, че иска да вземе задължителен успех и след попадение на Клонаридис (77’) достигна до победата с 3:1.

След успеха АЕК взе първи 3 точки в турнира и измести днешния си съперник от третата позиция. Щурм е със същия актив, но завършва на 4-ото място, след като съотношението в преките двубои между гърците и австрийците е в полза на тима от Атина.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе