3. Анелка доближи Челси до титлата (видео)

Анелка доближи Челси до титлата (видео)

1:0 за "сините" срещу Болтън и 4 точки аванс на върха пред Юнайтед

Челси записа изключително важна победа на своя „Стамфорд Бридж”.

”Сините” надделяха с минималното 1:0 над Болтън Уондърърс и увеличиха преднината си на върха във Висшата лига. Лондончани вече имат 77 точки в актива си, с 4 повече от шампиона Манчестър Юнайтед.

Единственото попадение в мача и победно за домакините бе дело на Никола Анелка. Бившият нападател на Болтън се разписа в края на първата част и хвърли в екстаз над 40 000 по трибуните. Гостите се противопоставиха на играчите в синьо, но не съумяха да стигнат поне до точката.

Така тимът на Карло Анчелоти продължи победната си серия и след класирането на финал във ФА Къп през уикенда, се доближи до титлата в Премиершип.

Болтън записа 5-о поражение в последните си 6 мача. В тях (в петте загуби), тимът на Оуен Койл не успя дори да се разпише във вратата на противника. Уондърърс закономерно е на 15-а позиция в подреждането с 32 точки, на 5 от зоната на изпадащите.

Анчелоти реши да направи няколко промени в титулярния си състав от последните срещи. Малуда, Деко и Джо Коул получиха почивка, а Калу, Балак и Анелка бяха сред стартовите единадесет.

В началото на мача не се случи нищо запомнящо, с изключение на няколко добри пробива на Жирков. В 10-ата минута Тери получи контузия и Брума започна да загрява. Капитанът обаче стисна зъби и продължи мача.

Последва много добро голово положение в полза на гостите, но Тейлър не съумя да го реализира. Постепенно Челси пое инициативата и след 30-ата минута Дрогба, Анелка и компания започнаха да тормозят защитата на Уондърърс и вратаря Яскелайнен.

В 43-ата минута Дрогба качи топката на главата на Анелка, който от близо наказа бившия си клуб за 1:0. Първата част завърши при този резултат.

Вторите 45 минути започнаха спокойно. В 53-ата минута Калу получи дълъг пас от свой съотборник, но Робинсън се намеси решително и предотврати опасност за Яскелайнен. 120 секунди по-късно отново крилото се озова на добра позиция, но стреля над вратата. Гостите отговориха с опасни центрирания на Стейнсон и Тейлър, но Чех и Жирков се справиха със ситуациите. В 64-ата минута, на отсрещната врата, руският национал отправи хубав изстрел, който бе отразен от стража на Болтън.

Тимът на Оуен Койл не се отказа да преследва поне точката в мача. Муамба и Кейхил стреляха от около 25 метра, но топката мина високо над вратата на Чех.

След 79-ата играчите на Челси на три пъти можеха окончателно да решат сблъсъка. Топовен изстрел на Лампард срещна гредата на Яскелайнен, удар на Тери мина на метър покрай десния страничен стълб, а шут на Дрогба от пряк свободен удар бе спасен от финландския страж на гостите. Койл заложи на последните си два коза – Класнич и Елмандер. Именно шведският таран можеше да изравни 4 минути преди края на редовното време, но пропусна.

В заключителните минути резервата Джо Коул на три пъти пробва късмета си, но така и не съумя да се разпише.

Трябва да се отбележи, че през първата част Дрогба игра с ръка в наказателното поле след центриране на Тейлър, а през втората топката срещна ръката на Тери отново в пеналта. И при двете ситуации обаче главният рефер Лий Пробърт не отсъди дузпа в полза на Уондърърс.

Болтън отново загуби от Челси. За 10-и път в последните 13 мача срещи тима от Лондон. Челси ще продължи битката за титлата, а Болтън за своето оцеляване сред елита. До края остават четири кръга, в които Челси ще играят с Тотнъм, Стоук Сити, Ливърпул и Уигън.

Челси – Болтън 1:0
(1:0) Анелка 43’

Челси: Чех; Ферейра, Тери, Алекс, Жирков; Микел, Балак, Лампард; Калу (77’ Дж. Коул), Анелка (67’ Малуда), Дрогба;

Болтън: Яскелайнен; Стейнсон, Кейхил, Найт, Робинсън; Муамба, Рикетс, М. Тейлър, Лий (82’ Класнич), Уилшир (82’ Елмандер); Дейвис;

Жълти картони: Стейнсон, Робинсън, Дейвис, Елмандер (Б); Алекс (Ч);
Стадион: „Стамфорд Бридж”, Лондон, 40 539 зрители;
Съдия: Лий Пробърт;

НА ЖИВО: Манчестър Сити – Арсенал (СЪСТАВИ)

Шампион и подгласник в битка за върха, гледайте мача тук…