3. „Анфийлд” изпрати своя любим капитан с шпалир, сълзи, песни, загуба и много, много аплодисменти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристъл Палас спечели с 3:1 последния мач на легендарния Стивън Джерард в Ливърпул

Ливърпул загуби с 1:3 от Кристъл Палас последното си домакинство за сезона, което ще остане в историята като изпращането на легендарния Стивън Джерард от митичния „Анфийлд”.

Мачът от XXXVII кръг на английската Висша лига се игра пред 44 673 зрители, пред които големият капитан изигра своя двубой номер 709 с червената фланелка.

Той бе посрещнат от шпалир след последното си преминаване през тунела на клубния стадион, като бе придружен от трите си дъщери - Лили-Ела, Лурдес и Лекси, а публиката дълго скандираше името му преди, по време и след края на мача.

Малко след началото пък над стадиона премина самолет с послание „Ние вярваме в Роджърс!”, а домакините откриха резултата в 26-ата минута. Тогава Адам Лалана вкара красиво попадение, след като се справи отлично със Скот Дан и вратаря Уейн Хенеси.

После обаче Ливърпул сякаш отстъпи инициативата и гостите се възползваха, като още в 29-ата минута Яник Боласие имаше шанс да изравни, но не се възползва.

Конгоанецът изигра страхотен двубой, макар че малко по-късно отново пропусна. Точно той обаче бе фаулиран от Емре Джан в 43-ата минута, а от последвалия свободен удар Джейсън Пънчън изравни резултата – 1:1.

Така завърши първото полувреме, а изненадващо за мнозина през второто по-добрият отбор на „Анфийлд” бе този на гостите.

Те се справиха със силния натиск на Ливърпул в началните миути след паузата, но после овладяха инициативата и в 60-ата минута успяха да изравнят.

Секунди по-рано на терена се появи Уилфред Заха, който вкара за 2:1 буквално с първото си докосване до топката. Това стана след прострелно центриране отдясно и съмнения за засада, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

Стивън Джерард опита да изравни със запазеното си изпълнение – удар от далечна дистанция в 63-ата минута, но не успя.

В 66-ата минута пък Яник Боласие се вряза в пеналта на Ливърпул и финтира двама бранители преди да прати топката в напречната греда на пазената от Миньоле врата.

Последва още една греда на гостите, които сложиха точка на спора в даденото от рефера продължение. Тогава отново Заха напредна към пеналта и бе фаулиран от Лукас Лейва извън наказателното поле, но реферът Джонатан Мос посочи точката за изпълнение на дузпа.

Зад топката застана Глен Мъри, чийто удар първоначално бе спасен от Миньоле, но при добавката резервата все пак се разписа и оформи крайното 3:1.

В последната минута на двубоя всички на стадиона се изправиха на крака, за да изпратят със заслужени аплодисменти голямата легенда Стивън Джерард.

Въпреки поражението, Ливърпул запазва петата си позиция с 62 точки, макар вече да има само с една повече от Тотнъм. Кристъл Палас вече има 45 в своя актив и успя да спре серия от четири загуби във Висшата лига.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига