3. Англия e две от две в квалификациите след 2:0 над Украйна (ВИДЕО)

Англия e две от две в квалификациите след 2:0 над Украйна (ВИДЕО)

"Трите лъва" решиха всичко на "Уембли" с два бързи гола

Англия записа втора победа в квалификациите за Евро 2024 след като надви с 2:0 Украйна като домакин на "Уембли".

В петата минута украинците отправиха първия удар в мача, след като Роман Яремчук стреля не много силно, а Джон Стоунс с тяло блокира удара му. В осмата минута "трите лъва" имаха сериозни претенции към рефера за неотсъдена дузпа, след като Кейн се препъна в краката на Олександър Сваток, но нидерландският съдия не посочи бялата точка за Англия.

В 20-ата Хари Кейн се извиси в наказателното поле на гостите и стреля с глава, но Анатолий Трубин улови. Десет след това Кейн се измъкна от защитата на украинците и се озова сам срещу Трубин, нанасяйки удар във въздуха, но прати топката над напречната греда. След повторенията пък се установи, че нападателят на Тотнъм Хотспър е бил и в засада, макар и тънка.

В 37-ата англичаните излязоха напред в резултата. Букайо Сака достави добро центриране към Хари Кейн, след като топката беше отлично раздвижена из двата фланга, а Кейн с левия си крак край украински бранител откри - 1:0. Три след това домакините пируваха за втори път в тази среща. Звездата на Арсенал - Букайо Сака, реализира осмия си гол като играч на Англия по зрелищен начин, след като прати топката много красиво във вратата на Трубин за 2:0.

В 71-ата Мадисън и Сака комбинираха заучено след свободен удар, но ударът на втория с левия крак беше доста неточен и топката отиде аут.