3. Англия е на финал на Евро 2023 за младежи (ВИДЕО)

Англия е на финал на Евро 2023 за младежи (ВИДЕО)

Британците разбиха Израел с 3:0

Националният отбор на Англия за младежи стана първият финалист на Евро 2023. Тимът на Лий Карсли разби с класическото 3:0 Израел в първия 1/2-финал. „Трите лъва“ можеха да спечелят и по-убедително, ако Морган Гибс-Уайт не бе пропуснал дузпа. Все пак той се реваншира и откри резултата в 42-ата минута, а освен него се разписаха и Коул Палмър в 63-ата и Камерън Арчър в 90-ата минута.

Още по-впечатляващото е, че Англия продължава да е без допуснат гол в надпреварата до този момент.

Още от самото начало Англия стоеше по-добре и в 13-ата минута Карим Джабер препъна Антъни Гордън в близост до аутлинията, а съдията посочи бялата точка. След дълго разглеждане с ВАР решението на арбитъра бе потвърдено и Гибс-Уайт се нае да изпълни наказателния удар, но стреля встрани от вратата. Все пак, в 42-ата минута, той се реваншира и с глава откри резултата след центриране на Коул Палмър - 1:0.

И през второто полувреме Англия държеше инициативата и в 63-ата минута удвои преднината си. След бърза многоходова атака Емил Смит Роу успя да подаде към Коул Палмър, който необезпокояван вкара отблизо за 2:0. И тук имаше намеса на ВАР, след като първоначално бе вдигната засада, но се оказа, че голът е редовен.

Третото попадение, с което „трите лъва“ подпечатаха успеха си, дойде в самия край на мача. Камерън Арчър направи двойно подаване с Коул Палмър в наказателното поле и стреля във вратата за крайното 3:0 в последната 90-ата минута.

Така Англия се класира за четвърти път на финал в турнира, като ще опита да вдигне третата си титла.

Украйна(21) - Испания(21) 1:5