3. Англия куфее! Младежите до 21 години станаха европейски шампиони (ВИДЕО)

Англия куфее! Младежите до 21 години станаха европейски шампиони (ВИДЕО)

Това се случи след успех с 1:0 над Испания

Младежкият национален отбор на Англия до 21 години триумфира на Европейското първенство по футбол. На финала футболистите на Лий Карсли надвиха връстниците си от Испания с минималното 1:0.

В изключителен драматичен мач на „Аджарабет Арена“ в Грузия разликата направи голът на Къртис Джоунс в добавеното време на първата част. Попадението падна с огромна доза късмет. Коул Палмър изпълни пряк свободен удар. Топката рикошира в гърба на играча на Ливърпул и влетя в мрежата.

Още по-ключовият момент дойде секунди преди края. Дълбоко в добавеното време на мача Испания получи дузпа. Капитанът Абел Руис се нагърби с изпълнението, но ударът му беше отразен от Джеймс Трафърд. Още по-впечатляващото е, че стражът не допусна нито един гол по време на целия турнир.

Англичаните спечелиха всичките си мачове на Евро 2023 и заслужено триумфираха с титлата в тази възрастова група за пръв път от 39 години.

Първата възможност в мача се откри пред Англия в 5-ата минута. Антъни Гордън излезе на стрелкова позиция, но ударът му беше отразен от Арнау Тенас.

В 12-ата минута Алекс Баена стреля много опасно, но на сантиметри покрай целта. В средата на първата част Айтор Паредес засече с глава центриране в наказателното поле, но не съумя да насочи топката в очертанията на вратата.

В добавеното време на първата част Англия получи правото да изпълнява пряк свободен удар, който беше превърнат в гол. Палмър стреля и след щастлив рикошет топката влетя в мрежата на Тенас.

В 51-вата минута Абел Руис порази вратата на Англия. Беше отсъдена засада, а ВАР потвърди, че попадението е нередовно.

В следващите минути и двата отбора имаха своите шансове. Както Англия можеше да сложи точка на спора, така и испанците можеха да изравнят.

В 5-ата минута от добавеното време Абел Руис се свлече в наказателното поле след единоборство със защитник. Главният съдия показа бялата точка. След много спорове наказателният удар беше потвърден. Именно Руис пое цялата тежест на отговорната задача. Напрежението си каза думата, а вратарят Трафърд уцели ъгъла и спаси. Последва и добавка, която също беше отразена. При третия опит топката прелетя високо над напречната греда.

Англия U21 удържа в оставащите секунди по последния съдийски сигнал и се поздрави със спечелването на европейската титла.