3. Англия ликува в Глазгоу за победа №600 (ВИДЕО)

Англия ликува в Глазгоу за победа №600 (ВИДЕО)

Магуайър си заби автогол

150 години по-късно Шотландия и Англия се изправиха един срещу друг, за да почетат паметната дата, част от историята на футбола. Глазгоу обаче остана с празни ръце, въпреки приятелския характер, както и без победа над историческия съперник от 24 години насам. "Трите лъва" се поздравиха с успех с 3:1 за своята победа №600.

Джуд Белингам, новото бижу на Реал, влезе в обувките на Кевин Кигън. Националът вкара и асистира в мач срещу шотландците, което за последно срещу този съперник стори именно бившият мениджър на Сити и Нюкасъл през 1979 година.

Фил Фоудън в 32-ата минута, след като се оказа на пътя на топката след продължителна атака на гостите. А Белингам в 35-ата смълча повторно шумните иначе шотланци, възползвайки се от лошо избита топка от бранител на домакините.

Шотландците върнаха един гол в средата на второто полувреме след автогол на Хари Магуайър, а Хари Кейн оформи крайният резултат в 81-ата минута след асистенция на Белингам. Последната победа на Шотландия срещу Англия датира от 1999 г., когато "гайдарите" печелят като гости европейска квалификация с 0:1.