3. Англия продължи да е без загуба в квалификациите, но загуби ценни точки на "Уембли" (видео)

Тимът на Фабио Капело завърши при равенство 2:2 мача си с Швейцария

В квалификация за Европейското първенство през 2012-та година изправилите се един срещу друг на „Уембли” тимове на Англия и Швейцария не се победиха и завършиха сблъсъка си при равенство 2:2. Двубоят бе интересен и с положения пред двете врати, като тимът на Фабио Капело изненадващо допусна два бързи гола след изтичането на първите 30 минути, но в крайна сметка все пак достигна до равенството.

Още преди изтичането на първите 15 минути имаше ситуации и пред двете врати. Глен Джонсън направи сериозен пропуск в третата, пращайки кълбото в очертанията на вратата на Диего Беналио, който обаче реагира добре. Ерен Дердийок пък на двата пъти пропусни добри ситуации пред Джо Харт.

В 32-ата минута дойде моментът, когато „Уембли” замлъкна, причина за което бе това, че Швейцария поведе. Транкило Барнета изпълни пряк свободен удар от далечно разстояние, а след разбъркването в наказателното поле, никой не успя да играе с топката и тя влетя в мрежата на безпомощния Джо Харт.

Не бяха изминали и три минути, а преднината на гостите вече бе удвоена. Транкило Барнета отново получи възможността да стреля, след като бе извършено нарушение от страна на англичаните. Ситуацията бе на няколко метра от аутлинията отдясно на Джо Харт, а след изпълнението вратарят не се намеси добре и с крак изби топката във вратата си.

Две минути по-късно бе отсъден 11-метров наказателен удар в полза на тима на Капело. Уилшър бе съборен от Джуру в наказателното поле на Беналио, а изпълнител на дузпата щеше да бъде Франк Лампард. Халфът на Челси не загуби смелост и с хубав удар в десния ъгъл намали на 1:2, какъвто бе и резултатът на полувремето.

През вторите 45 минути англичаните започнаха уверено и още в 51-ата минута равенството бе факт. Домакините разиграха хубаво и топката бе свалена с гърди от Лейтън Бейнс към Ашли Йънг, който с великолепен изстрел от 15-ина метра заби кълбото в долния ляв ъгъл на Беналио.

Последваха интересни минути и доста пропуски пред двете врати, но гол в нито една от тях не падаше. Времето течеше, а равенството 2:2 продължаваше да се запазва. Най-чистото положение до края на мача може би бе пропиляно от Дарън Бент, който оказал се почти пред празна врата, прати кълбото над напречната греда.

Така се стигна до продължението, в което Англия получи отлична възможност за отбелязване на трети гол, но след пропуска на Даунин, домакините достигнаха само до точката.

По този начин двата тима взеха по точка, която не влизаше в сметките нито на Англия, нито на Швейцария. След равенството отборът на Фабио Капело е на първата позиция с актив от 11 точки, като при победа на Черна гора над България по-късно тази вечер, Англия ще се смъкне до второто място. Швейцария е на третата позиция с 5 и шансовете на тима да играе на Евро 2012 намаляха още повече след днешното реми.

До завършека на квалификациите на Англия предстоят гостувания на България и Черна гора и домакинство на Уелс. Швейцария пък ще играе през собствена публика срещу България и Черна гора, а ще гостува на Уелс.