3. Англия ще се разправи със Словения на Евро 2024

Англия ще се разправи със Словения на Евро 2024

"Трите лъва" гонят първо място в групата

Отборът на Англия не се представя на кой знае какво добро ниво на Европейското първенство по футбол и търпи доста критики от фенове, журналисти и специалисти на Острова. Играта на "Трите лъва" в първите два мача е определяна от мнозина като "посредствена" и дори "отблъскваща". Въпреки това точковият актив на тима е доста добър след победата над Сърбия (1:0) и равенството срещу Дания (1:1). Той на практика е класирал отбора на Гарет Саутгейт за осминафиналите на турнира.

В днешния трети мач от група C срещу Словения надеждите на феновете са най-сетне Англия да покаже друго лице. Букмейкърът Palms Bet очаква "Трите лъва" да се разправят със съперника си. Вероятността за победа на британците е 73 процента. Шансовете за равенство са 18,1%, а за победа на Словения едва 9,2%.

Надеждите на доста хора, които симпатизират на Англия са насочени към нападателя на Байерн (Мюнхен) Хари Кейн. До момента той вкара само един гол, срещу Дания, което е доста под очакванията. Кейн е един от фаворитите за голмайстор на Евро 2024 и букмейкърът Palms Bet очаква той да повиши сметката си с попадение срещу Словения. Вероятността той да се разпише във вратата на днешния съперник е 53,2%.

Що се отнася до развоя на решителния мач довечера, Palms Bet очаква Англия бързо да реши неговия изход. Възможността британците да водят в резултата след края на първото полувреме е 55,6 процента. Шансовете на почивката да се получи равенство са 41,7%, а словенците да имат преднина 11,8%.