3. Анжи взе реванша си срещу Ливърпул и оглави групата (ВИДЕО)

Анжи взе реванша си срещу Ливърпул и оглави групата (ВИДЕО)

Ласина Траоре вкара единственото попадение в двубоя

Отборът на Анжи (Махачкала) надделя с 1:0 над гостуващия Ливърпул в четвърти кръг от груповата фаза на турнира Лига Европа. Голмайстор за домакините бе Ласина Траоре, който се разписа за единственото попадение в мача от група "А" в 45-та минута. След успеха Анжи вече е начело в групата.

Двубоят на стадион „Локомотив“ започна равностойно, като играчите на Гуус Хидинк изглеждаха малко по-концентрирани от именития си съперник. Статистиката показваше, че Пуул бе вкарвал поне гол в последните си пет поредни срещи и Брендън Роджърс и компания се надяваха да успеят да вкарат и в Москва.

След сравнително спокоен първи половин час, в който Джордан Хендерсън се отличи с пропуск, острата игра на офанзивния Ласина Траоре все повече затрудняваше английската отбрана и в частност – защитника Себастиан Коатес. В 31-та минута Траоре стреля, но топката срещна тялото на защитник.

Само пет минути по-късно пред бившия таран на Барселона и Интер Самуел Ето‘о се откри доста добра възможност за гол, но след неточен изстрел от  около 20 метра тя бе пропиляна.

Играта на гостите не бе на ниво, като за тях най-активен сякаше се опитваше да бъде Джо Коул, който обаче явно не беше настроил добре мерника си днес. Около 2 минути преди края на полувремето Коул отправи неточен удар с глава, а в последните секунди домакините нанесоха болезнения си удар върху Ливърпул. Мбарк Бусуфа намери Ласина Траоре на около 15 метра от дъгата на наказателното поле пред вратаря Джоунс. Траоре не се поколеба да импровизира – прехвърли красиво Коатес, след което овладя топката и безпощадно прехвърли и Джоунс за 1:0.

През втората част британците излязоха по-мотивирани и седяха малко по-добре на терена, но явно недостатъчно, за да изравнят. Треньорът на тима от Махачкала Хидинк промени темпото на играта с няколко указания и Анжи се прибра леко назад, отблъсквайки леко атаките на Ливърпул.

В 77-та минута Джо Коул бе изключително близо до изравняване, като само трябваше да вкара от няколко метра една отбита от вратаря Габулов  топка след далечен удар. За съжаление на Брендън Роджърс и играчите му Коул изпусна, стреляйки в тялото на стража.

До края островитяните не успяха да стигнат до попадение и Анжи се поздрави с победата, благодарение на която оглави класирането в групата. След 4-тия си мач Анжи има 7 точки,  с една повече от втория Ливърпул. Удинезе има четири, а Йънг Бойс е с три пункта преди днешния си сблъсък.