3. Ариен Робен задвижи "баварската машина" – 3:0 срещу шампиона Волфсбург

Ариен Робен задвижи "баварската машина" – 3:0 срещу шампиона Волфсбург

Робен дебютира с 45 минути и два гола за Байерн

Новото попълнение на Байерн Мюнхен Ариен Робен даде сериозен повод за съмнение в лагера на Реал Мадрид, които побързаха да се отърват от „излишния” холандски национал. Робен изигра едва 45 минути за баварците в мегадербито от четвъртия кръг на Бундеслигата, в които отбеляза два гола във вратата на „вълците”.

Носителят на рекорден брой титли в Германия Байерн победи миналогодишния шампион Волфсбург с категоричното 3:0 на „Алианц Арена”.

Тимът на Луи Ван Гаал започна двубоя във новата за Байерн формация 4-3-3, но с малката подробност, че две от най-големите му звезди Франк Рибери и Робен бяха оставени на пейката. Поне в този случай Ван Гаал можеше да се похвали с най-скъпата резервна скамейка в Бундеслигата.

Баварците нямаха никакво намерение да разучават съперника и още от първите минути на срещата домакините се хвърлиха в нападение с Анатолий Тимошчук, Марио Гомес и Алтънтоп. Първият гол не закъсня особено и падна малко преди половин час игра. В 27-ата минута немският национал Марио Гомес бе на точното място, където трябва да бъде един централен нападате. Волфсбург не успя да се справи с корнер и топката попадна в краката на Алтънтоп на около 20 метра от вратата на Диего Беналио. Вратарят в зелено се справи с първоначалния удар, но не успя да удържи добавката на Гомес, който отбеляза втория си гол за сезона.

До края на полувремето Волфсбург не успя да сътвори нищо опасно пред Ханс Йорг Бут, като едва в 37-ата минута гостите успяха да спечелят първия си ъглов удар. В 42-ата Ивица Олич успя да вкара за втори път във вратата на „вълците”, но попадението му бе отменено поради засада.

След почивката фланелката на Байерн облече и звездата на вечерта – Робен. В първите минути след почивката пред двете врати се наблюдаваше известно затишие. В 52-ата Волфсбург напомни за марковия си стил на игра от последното издание на първенството. В средата на терена бърз двоен пас между Мисимович и Графите доведе до опасен пробив в отбраната на Байерн. Графите успя да пусне топката към голмайстора Един Дзеко, но босненецът закъсня с една крачка и Бут улови спокойно.

В 60-ата минута Волфсбург почти се добра до изравнителния гол. Халфът Ашкан Деяга проби по крилото и центрира към Дзеко, който успя да засече топката. Единствено брилянтната намеса на Ханс Йорг Бут предотврати изравнителния гол.

След това дойдоха минутите на Робен. В 68-ата Тимошчук открадна кълбото и продължи атаката към Робен. Холандецът проби вляво и изпрати силен удар към Беналио. Топката бе отклонена от крака на Барзалис, което я направи неспасяема и Байерн удвои преднината си. Третият гол падна в 80-ата минута след отлично взаимодействие на Робен с Рибери. Французинът прониза отбраната в зелено с пас по конец, който попадна в краката на Робен. Той залъга Барзалис и стреля през плонжа на Гентнер и останалия на земята Диего Беналио.

Така след четвъртият кръг след две равенства и загуба баварците влязоха в правилния път и се изкачиха до седмо място. На свой ред разочароващия старт на сезона за Волфсбург и загубата от Байерн означава, че „вълците” загубиха нови позиции. С две победи и също толкова загуби „фолксвагените” падат до шестото място.

Байерн – Волфсбург - 3:0
1:0 Гомес, 27’
2:0 Робен, 68’
3:0 Робен, 80’ .

БайернБут, Пранич, Тимошчук, Мюлер, ван Буйтен, Швайнщайгер, Бадщубер, Алтънтоп (Робен, 46), Лам (к), Гомес, Олич (Рибери, 63).

Волфсбург: Беналио, Барцали, Сантана (Мартинс, 77), Шефер, Деяга (Зиани, 77), Мадлунг, Гентнер, Ритер, Дзеко, Мисимович (к), Графите.