3. Арминия изплува след 2:2 като гост на Леверкузен

Арминия изплува след 2:2 като гост на Леверкузен

Отборите на Байер Леверкузен и Арминия Билефелд завършиха наравно 2:2 в първата среща от 31-ия кръг на немската първа Бундеслига. "Аспирините" направиха куп пропуски и за втори пореден път не успяха да спечелят победата пред собствена публика. Арминия пък взе ценна точка, която ги извади от опасната зона.

Домакините започнаха по-добре двубоя и логичо успяха да поведат в резултата още в 21-ата минута, когато Щефан Кислинг засече с глава центриране на Ренато Аугусто и прати топката зад вратаря на гостите. Минута по-късно обаче равенството отново бе възстановено, след като Фридрих си отбеляза нелеп автогол. Това като че ли даде криле на гостите от Арминия и те дори успяха да поведат в 39-ата минута. Роберт Тесче се оказа непокрит в наказателното поле на Леверкузен и отблизо с глава успя да промуши топката зад Адлер.

"Аспирините" излязоха пределно мотивирани през втората част и започнаха да редят атака след атака. Ренато Аугусто, Кислинг и Ролфес се скъсаха да пропускат, но в крайна сметка се стигна до 79-ата минута, когато Патрик Хелмес материализира натиска на своя отбор с удар от границата на наказателното поле - 2:2. До края на срещата можеше да се стигне до пълен обрат, но удари на Ренато Аугусто и Барнета преминаха покрай целта. Катонго пък на два пъти можеше да дари гостите с ценни три точки, но и той се оказа неточен пред гола.

Така с това равенство отборът на Байер Леверкузен остава 8-и с актив от 46 точки, докато Арминия е на спасителното 15-о място с 27 точки, колкото има и 16-ия Енерги на Ангелов и Рангелов.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1