3. Арсенал би БАТЕ, но повтори старите грешки (ВИДЕО)

Арсенал би БАТЕ, но повтори старите грешки (ВИДЕО)

Артилеристите записаха втора поредна победа в груповата фаза

Арсенал записа втора поредна победа във груповата фаза на Лига Европа.

Тимът на Арсен Венгер триумфира срещу БАТЕ Борисов като гост с 4:2, но отново беше неубедителен в отбрана. Първите минути в срещата принадлежаха на Тио Уолкът. Той откри резултата в 9-та минута след пас отляво на Джак Уилшър. Преди това халфът направи хубаво двойно подаване с Оливие Жиру. Уолкът направи 2:0 в 22-та минута след потресаваща грешка на вратаря на домакините Денис Шербитски.

Само 3 минути по-късно класиката беше оформена. Роб Холдинг реализира с глава след центриране от корнер на Уолкът и отклонена топка от Пер Мертезакер. БАТЕ обаче много бързо върна едно попадение. Това се случи в 28-та минута, когато Мирко Иванич вкара красиво с глава след центриране на Алексей Риос.

Второто полувреме започна със спорна дузпа за Арсенал, отсъдена  за настъпване на Оливие Жиру. Французинът се нагърби с изпълнението и реализира в 49-та минута. В 67-та минута Микаил Гурдейчук направи 2:4. Оспина изби удар на противников футболист и последва силно изпълнение от близо. До края на срещата БАТЕ не успя да осъществи натиск и логично загуби.

Така Арсенал събра 6 точки оглави групата. Бате остава с 1 точка.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)