3. Арсенал и Фабрегас отнесоха Брага - 6:0 (видео)

Арсенал и Фабрегас отнесоха Брага - 6:0 (видео)

Испанският плеймейкър блести на "Емирейтс"

Арсенал постигна разгромна победа над португалския Спортинг Брага на старта на тазгодишното издание на Шампионската лига. „Артилеристите” спечелиха с изразителното 6:0 на своя „Емирейтс” в мач от група „Н”, като с основна заслуга за успеха на тима на Арсен Венгер беше плеймейкърът Франсеск Фабрегас, реализирал два гола и асистирал за попадения на Аршавин и Вела. Новото попълнение Маруан Чамак бе друг герой в лондонската вечер.

До почивката домакините си свършиха работата, след като унищожиха съпротивата на гостите с три безответни попадения, а през втората част вкараха още три и направиха още няколко пропуски.

В състава на домакините се завърнаха Гаел Клиши и Самир Насри.

Домакините натиснаха от самото начало и резонно стигнаха до попадението след едва 9 минути игра. Вратарят на гостите Фелипе фаулира необмислено в наказателното поле Маруан Чамак и главният рефер Ален Хамер от Люксембург посочи бялата точка, давайки само жълт картон на стража. Капитанът Фабрегас не остави шансове на добре пласирания Фелипе и даде преднина на „артилеристите”.

След половин час игра Арсенал удвои преднината си. Фабрегас отново се изяви като изведе Аршавин вляво на пеналтерията и руснакът с нисък диагонален удар преодоля Фелипе.

Четири минути по-късно английският представител направи аванса си недостижим с трето попадение. Аршавин комбинира с Чамак, който игра на двойно с Уилшър, и след брилянтното връщане мароканецът намери мрежата на португалската врата.

При класическия резултат дойде почивката.

Осем минути след подновяването на играта Фабрегас отбеляза втория си гол в мача и определено заслужи приза за играч на двубоя. Аршавин изведе прецизно непокрития испанец, който с глава вкара ново възхитително попадение.

Аршавин уцели гредата преди резервата Вела да направи успеха разгромен с гол в 69-ата минута. Той беше изведен от Аршавин и реализира изящно попадение.

В 84-ата минута резултатът вече придоби разгромни измерения. 6:0 направи Вела с втория си гол в мача след дълго подаване на Фабрегас.

В другия мач от група „Н” Шахтьор Донецк очаквано победи сръбския шампион Партизан – 1:0. Единственият гол отбеляза Дарио Сърна в 71-ата минута на мача в Украйна.

НА ЖИВО: Манчестър Сити – Арсенал (СЪСТАВИ)

Шампион и подгласник в битка за върха, гледайте мача тук…