3. Арсенал и Марсилия със скучно 0:0 на „Емирейтс” (видео)

Арсенал и Марсилия със скучно 0:0 на „Емирейтс” (видео)

Дортмунд завърза група „F” след 1:0 над Олимпиакос (видео)

Отборите на Арсенал и Марсилия не можаха да излъчат победител в мача помежду си от Шампионската лига, завършвайки наравно 0:0. Срещата се игра на стадион „Емирейтс” и бе от програмата на група „F” на надпреварата.

Двубоят започна със страхотна възможност за гостите, след като Реми центрира в пеналта, където Джонатан Аю засече с пета, но кълбото премина покрай вратата на англичаните. В 9-та минута пък, Жервиньо шутира опасно, но Манданда изчисти в корнер.

Като цяло обаче, „артилеристите” изглеждаха ялови в атака, след като Арсен Венгер бе решил да пусне Парк като нападател, за сметка на Ван Перси, който стартира мача като резерва.

В 30-ата минута „топчиите” отново бяха близо до гол, ала изстрелът на Рамзи бе блокиран от Диавара.

До края на полувремето Уолкът изтърва едно изгодно положение, но гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част на терена се появи Робин ван Перси, но като цяло играта и на двата тима не се промени кой знае колко. Марсилия и Арсенал създаваха хубави атаки, ала и на двата отбора липсваше завършващият пас.

Най-хубавото положение се откри пред Ван Перси в 77-ата минута, когато Росицки го изведе зад гърба на противниковата отбрана, но холандецът избра грешното решение, опитвайки се да прехвърли Манданда и стражът на французите спаси.

До края гол не падна и така Арсенал и Марсилия завършиха наравно 0:0.

В другия мач от тази група „F”, германският шампион Борусия Дортмунд се наложи трудно с 1:0 над гръцкия колос Олимпиакос. Срещата се игра на стадион „Сигнал-Идуна Парк”.

Двубоят започна със силен натиск на домакините и пропуски в началото на Шмелцер и Перишич.

Така дойде 7-та минута, когато Гьотце изведе Гроскройц на изгодна позиция, а последният не сбърка, давайки преднина на германците.

След попадението играта се накъса, а до края на полувремето гърците бяха тези, пред които се откриха по-добрите възможности за гол. Пропуски обаче направиха Пападопулос, Модесто и Миралас и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Второто полувреме премина под инициативата на Борусия, но първото опасно положение дойде именно пред вратата на Вайнденфелер, който трябваше да се намесва след изстрел на Холебас.

Последваха два опасни шута на Лайтнер, които обаче не доведоха до нищо по-сериозно, а в 60-ата минута Левандовски бе на косъм от удвояване на резултата, ала ударът му срещна лявата греда на гърците.

До края на мача и двата тима изтърваха по няколко сгодни положения, но нов гол не падна и така Дортмунд се наложи с 1:0 над Олимпиакос.