3. Арсенал избегна ново фиаско с два гола на Касорла (ВИДЕО)

Арсенал избегна ново фиаско с два гола на Касорла (ВИДЕО)

"Топчиите" надвиха Вила с 2:1 и се доближиха на точка от Тотнъм, бирмингамци пак са в изпадащите

С два гола на Санти Касорла Арсенал изкопчи победа с 2:1 над Астън Вила в 27-ия кръг на Висшата лига. Така играчите на Венгер се доближиха в таблицата само на точка до 4-ия Тотнъм.

На „Емирейтс” имаше много празни места след неприятната загуба с 1:3 от Байерн (Мюнхен) в първия осминафинал на Шампионската лига.

Срещата започна добре за Арсенал и Уилшър накара Брад Гузан да спасява силен изстрел. Санти Касорла откри резултата в 6-ата минута.
Испанецът опита да центрира, топката бе блокирана, но се върна в неговите крака, той овладя и с десния крак намери долния ъгъл на вратата през купа от играчи за 1:0.

Агбонлахор стреля право в Счежни, а после не успя да засече добро центриране на Вайман. Вила не играеше лошо и владееше повече топката в началото.

Вайман беше активен и принуди Счежни пак да спасява. Жиру се размина с пас на Начо Монреал. Канонадата продължи, но удари на Диаби и Жиру бяха блокирани преди почивката.

Касорла и Жиру взеха грешни решения пред вратата на бирмингамци в началото на втората част и се стигна само до аут.

Домакините бяха много по-нахъсани след паузата и притиснаха Вила. Диаби получи травма и бе заменен от Аарън Рамзи.

Астън Вила изравни против логиката в 68-ата минута. Гостите направиха бърза контра след корнер за Арсенал, Н’Зогбия пусна за Андреас Вайман и австриецът с хубав удар се разписа извън наказателното поле след неубедителна намеса на Счежни.

Вайман бе близо до нов гол, а Венгер пусна Подолски в опит да спечели мача.

Уолкът центрира от корнер, Жиру надскочи защитата, но нацели греда и ремито се запази. Подолски пък се размина на косъм с добра топка от Уолкът от аутлинията.

Арсенал стигна до победен гол пет минути преди края. Уилшър пусна за Монреал на левия фланг, испанецът върна за своя сънародник Санти Касорла, който намери долния десен ъгъл на вратата – 2:1.

В края Уолкът изпусна да вкара трети гол от малък ъгъл, но трите точки останаха в Северен Лондон.

Арсенал е пети с 47 точки, само на една зад Тотнъм. Астън Вила се смъкна в зоната на изпадащите на 18-то място, въпреки че има еднакви точки със 17-ия Уигън – по 24.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито