3. Арсенал избегна загуба от китайци след 2:2 /видео/

Арсенал избегна загуба от китайци след 2:2 /видео/

"Артиелристите" губеха на два пъти от Кичее, но стигнаха до реми чрез Уолкът и Айсфелд

Арсенал направи атрактивно 2:2 срещу китайския Кичее, след като на два пъти изоставаше в резултата в контрола, играна в Хонконг.

Арсен Венгер заложи на Войчех Счежни на вратата, а Тио Уолкът и Алекс Окслейд-Чембърлейн също бяха титуляри.

Китайският тим започна по-добре и след две хубави атаки успя да поведе при третия опит. Младият Мигел сгреши един пас на границата на наказателното поле на Арсенал при изнасянето на топката, Яго получи на удобна позиция и простреля Счежни за 1:0 в 8-ата минута.

Лондончани се събудиха, но Уолкът стреля неточно, а Шамак прати право в тялото на вратаря при друга опасна ситуация.

Все пак „топчиите” изравниха в 24-ата минута. Абу Диаби открадна топката пред вратата на Кичее и пусна за Уолкът, който технично чукна над вратаря – 1:1.

Ремито се задържа само пет минути. Азиатците отново заиграха по-добре и пак поведоха. Счежни блокира удар със задна ножица в 29-ата минута, но при добавката Кансела бе точен за 2:1.

Арсенал изпусна страхотен шанс да изравни в края на частта, когато Шамак, Уолкът и Диаби направиха контра и останаха срещу само един бранител, но пасът на мароканеца към Диаби отскочи изненадващо от тревата и Диаби стреля в аут.

Венгер направи доста промени на почивката, а в началото на втората част Жервиньо пропусна да изравни.

Защитата на Арсенал бе много колеблива през втората част, но късметът покри английския гранд.

Арсенал избегна поражението четвърт час преди края, когато Жервиньо проби по лявото крило, стигна аутлинията и върна за младия Томас Айсфелд, който вкара нов гол за своя тим през лятната подготовка за 2:2.

В края Арсенал натисна за победен гол, но Кичее издържа и срещата завърши без победител.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)