3. Арсенал измъкна победа след обрат над Кристъл Палас в последните секунди (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Топчиите” станаха първите домакини, спечелили мач от сезон 2014/15 във ВЛ

Арсенал стана първият отбор от английската Висша лига, който успя да спечели домакински мач през сезон 2014/15. Това стана факт, след като лондончани спечелиха градското дерби с Кристъл Палас с 2:1.

Хората на Арсен Венгер осъществиха пълен обрат, а гостите завършиха срещата с човек по-малко, тъй като в края втори жълт картон получи Джейсън Пънчън.

Мениджърът на домакините не можеше да разчита на контузения Тио Уолкът за срещата и реши да гласува доверие на три от летните си покупки. Така в стартовия състав на „топчиите” бяха Матьо Дебюши, Калъм Чеймбърс и Алексис Санчес.

„Артилеристите” започнаха отлично двубоя и успяха да притиснат съперника в собствената му половина, макар че рядко стигаха до чисти голови възможности.

Гостите пък така и не съумяваха да застрашат Войчек Шчесни, но в 35-ата минута спечелиха първия си корнер, а след него поведоха в резултата. Това стана, след като новата придобивка Бреде Хангееланд засече с глава центрирането на Джейсън Пънчън и така даде аванс на Кристъл Палас.

Радостта на „орлите” обаче бе краткотрайна, защото в даденото от рефера продължение на първото полувреме Алексис Санчес сложи топката на главата на оставения непокрит Лоран Кошчиелни и той възстанови статуквото – 1:1.

След паузата домакините бяха пълни господари на терена, ала отбраната на гостите бе добре подредена и рядко допускаше изненади.

В 63-ата минута домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Маруан Шамак в наказателното поле, но реферът не посочи бялата точка.

Така Арсенал трябваше да чака до продължението на мача, за да вземе пълния комплект от точки. В 91-ата минута, след едно центриране се стигна до разбъркване в наказателното поле на Кристъл Палас, където най-съобразителен бе Аарън Рамзи и с гол от близка дистанция донесе успеха на своите.

По този начин „топчиите” стартираха с победа сезона за първи път от 2009 година насам и записаха четвърти пореден триумф над лондонския си опонент.