3. Арсенал измъкна трудна победа срещу Удинезе (видео)

Арсенал измъкна трудна победа срещу Удинезе (видео)

"Топчиите" извоюваха крехка преднина от 1:0 преди реванша от Шампионската лига в Италия

Отборът на Арсенал спечели трудна победа в първия плейофен мач за влизане в групите на Шампионската лига срещу Удинезе на своя "Емиратс". Лондончани имат крехка преднина от 1:0 след реванша в Италия след седмица.

Тио Уолкът откри резултата още в четвъртата минута след прекрасно центриране от дясно на Аран Рамзи. Удинезе имаха своите шансове да отбележат, но пропуски направиха Ди Натале и Армеро. Тио Уолкът имаше шанс да вкара и втори гол във вратата на Ханданданович малко след като изтече 90-ата минута, но вратарят на Удине отрази удара му.

Двубоят започна перфектно за „топчиите“. В 4-ата минута страхотно центриране отдясно от страна на Рамзи беше засечено от Тио Уолкът, който откри резултата. За младия англичанин не остана нищо друго освен да забие топката във вратата на Ханданович и да изведе Арсенал напред в резултата още преди да са изтекли и пет минути.

След това обаче Удинезе имаха две възможности да изравнят резултата. Първо в 12-ата минута – пряк свободен удар, изпълнен от Ди Натале, срещна напречната греда на Счезни. А в 25-ата минута образцова контраатака на италианците изведе сам срещу вратаря Армеро, но Счезни показа защо той е титулярният вратар на Арсенал и отрази удара на колумбиеца. Последва добавка, но и след нея резултатът остана непроменен.

Така, първото полувреме приключи при резултат 1:0 в полза на Арсенал. Но футболистите на Удинезе показаха, че не се страхуват да атакуват, дори когато изостават в резултата, и успяха да изравнят играта.

В 50-ата минута Ди Натале пропусна страхотна възможност да изравни резултата. Той беше изведен по прекрасен начин от Армеро,но Джору спря удара му с прекрасен шпагат. Италианците имаха и много добра възможност в 67-мата минута, когато Армеро изстреля страхотна бомба от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата на Счезни.

В 74-тата минута Ди Натале изпълни още пряк свободен удар, но този път Счезни внимаваше и нямаше проблеми с отразяването му.

Точно след изтичане на редовните 90 минути Уолкът имаше невероятната възможност да удвои резултата и да подпечата победата за отбора си, но изстрелът му бе спасен с вещина от Ханданданович.

Арсенал – Удинезе 1:0
1: Уолкът 4

Арсенал: Счезни, Саня, Ксчелни, Вермален, Гибс (Джору 47’ (Дженкинсън 56’)), Сонг, Росицки (Фримпонг 72’), Уолкът, Рамзи, Жервиньо, Шамак;

Удинезе: Ханданович, Екстранд, Бенатиа, Ларенгейра, Нойтън (Паскуале 59’), Агейманг-Баду, Исла, Асамоа, Пиндзи (Абди 88’), Армеро, Ди Натале;

Стадион: "Емиратс";