3. Арсенал изпусна 2 гола преднина и завърши наравно с Бока Хуниорс (видео)

Арсенал изпусна 2 гола преднина и завърши наравно с Бока Хуниорс (видео)

За 3 минути отборът на Бока успя да избегне загубата и мачът завърши при резултат 2-2

Арсенал си позволи да изпусне убедителната си преднина от два гола и завърши при резултат 2-2 с отбора на Бока Хуниорс. Мачът е част от турнира "Емирейтс Къп", на който "артилеристите" са домакини.

В 29-тата минута Жервиньо асистира на Робин ван Перси и последния даде преднина на Арсенал. До края на първото полувреме лондончани притежаваха повече топката, но не създадоха нови голови ситуации.

Второто плувреме започна с 5 смени от страна на Арсенал. Само минута по-късно Аарън Рамзи удвои преднината на "артилеристите" с удар извън наказателното поле. Явно точно това им трябваше на футболистите от Бока Хуниорс, за да се събудят, и да заиграят по-добре. Само в рамките на три минути резултатът беше изравнен. Първо в 69-тата минута Лукас Виатри намали преднината на Арсенал. А малко по-късно, в 72-рата минута, след грешка на Джуру, Пабло Муче направи резултата 2-2.

Състави:

Арсенал: Фабиански (Маноне 46'), Дженкинсън, Кошчелни (Скилачи 46') Джору, Траоре, Фримпонг, Уилшър (Рамзи 69'), Насри, Жервиньо (Вела 46'), Аршавин (Ебое 46'), ван Перси (Шамак 46').

Бока Хуниорс: Орион, Соса (родригез 51'), Скияви (Карузо 87'), Инсуралде, Ронкаглия, Риверо, Сомоза (Ербез 90'), Рикелме, Ервити (Колазо 79'), Виатри, Квитанич (Муче 64').