3. Арсенал - Манчестър Юнайтед 1:0 след 30 минути игра

Арсенал - Манчестър Юнайтед 1:0 след 30 минути игра

Арсенал води с 1:0 на Манчестър Юнайтед след 30 минути игра в дербито от 12-ия кръг на Премиършип. Голът за домакините бе дело на французина Самир Насри в 22-ата минута

Арсенал води с 1:0 на Манчестър Юнайтед след 30 минути игра в дербито от 12-ия кръг на Премиършип. Голът за домакините бе дело на французина Самир Насри в 22-ата минута. Тогава Арсенал изпълни ъглов удар, а Бербатов не успя да изчисти с глава по най-добрия начин и топката попадна в Насри. Той шутира мигновено с левия крак и за лош късмет на Ван дер Сар топката рикошира от крака на Гари Невил и попадна в мрежата - 1:0.

Юнайтед имаше превъзходство в първите минути, но Карик не успя да реализира от чиста позиция, а гол на Бербатов бе отменен поради засада. Арсенал също имаше две чисти положения преди гола, изпуснати от датчанина Никлас Бендтнер.

Двубоят на "Емирейтс" е много оспорван и динамичен. Двата тима играят на високи обороти, въпреки проливният дъжд в Северен Лондон.