3. Арсенал надви минимално Стоук Сити на "Емирейтс" (ВИДЕО)

Арсенал надви минимално Стоук Сити на "Емирейтс" (ВИДЕО)

Евертън се спаси срещу Астън Вила в края, Рединг надви Съндърланд

Отборът на Арсенал се наложи с минималното 1:0 като домакин на Стоук Сити в среща от 25-ия кръг на Висшата лига. Мачът се игра на стадион „Емирейтс” в Лондон, а единственото попадение в мача бе дело на Лукас Подолски в 78-ата минута. Като титуляр за „артилеристите” започна привлеченият през януарският трансферен прозорец защитник Начо Монреал.

Алекс Окслейд-Чембърлейн и Джак Уилшир имаха възможности да се разпишат в началните минути на мача, но и двамата футболисти стреляха неточно. Стоук Сити отвърна с изстрел на Джонатан Уолтърс, но Войчех Шчесни се справи. Последваха и положения, открили се пред Оливие Жиру от Арсенал и Райън Шоукрос от Стоук Сити, но и двете ситуации не доведоха до гол.

До почивката Глен Уилън и Райън Шоукрос направиха пропуски за „грънчарите”, а за Арсенал добри ситуации не успяха да реализират Алекс Окслейд-Чембърлейн, Лоран Косчелни, Абу Диаби, Тио Уолкът и Оливие Жиру.

В 56-ата минута Жиру получи възможност да отбележи гол, но ударът му не попадна в рамките на вратата. Райън Шоукрос направи още един пропуск за гостите, а Тио Уолкът се отчете с неточен удар.

Оливие Жиру пропиля още едно положение, а Начо Монреал, имаше шанс да се разпише в 74-ата минута, но не намери рамките на вратата.

Така се стигна до 78-ата минута, когато резултатът бе открит. Автор на попадението за „артилеристите” бе Лукас Подолски, който се разписа от пряк свободен удар от границата на наказателното поле. До края на мача не паднаха нови попадения и така Арсенал спечели с 1:0.

След този успех тимът на Арсен Венгер вече е с актив от 41 точки и се намира на 6-ото място. Арсенал е на точка зад четвъртия – Тотнъм, и петия – Евертън. „Шпорите” обаче имат мач по-малко от „артилеристите” и „карамелите”. Стоук Сити е 10-ти с 30 пункта.

В друг мач от кръга Евертън и Астън Вила не се победиха, завършвайки наравно 3:3. Двубоят се игра на стадион „Гудисън Парк”.

Астън Вила откри резултата още във 2-ата минута с гол на Кристиан Бентеке. Евертън обаче възстанови равенството в 21-ата, а автор на попадението за 1:1 бе Виктор Аничебе. В 23-ата минута бирмингамци отново поведоха, а второто попадение за тима на Пол Ламбърт бе дело на Габриел Агбонлахор. При резултат 2:1 в полза на Астън Вила дойде почивката.

В 61-ата минута Кристиан Бентеке отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 3:1. До края на срещата „карамелите” обаче не се предадоха и вкараха два гола, като по този начин се добраха до равенството. Маруан Фелайни намали на 2:3 в 69-ата минута, а в 3-ата минута на продължението на срещата белгийският полузащитник на Евертън се разписа за втори път в мача, оформяйки крайното 3:3.

Евертън остава на 5-ата позиция и вече е с 42 пункта. Астън Вила е 19-ти с 21 точки.

Рединг постигна трета победа в последните си четири мача от Висшата лига, след като надви с 2:1 Съндърланд. Мачът се проведе на „Мадейски Стейдиъм”, а домакините излязоха с гол напред в 7-ата минута след гол на Джими Кебе. „Черните котки” обаче възстановиха равенството в 29-ата, когато Крейг Гарднър се разписа от дузпа.

При резултат 1:1 дойде и краят на първото полувреме, а победното второ попадение за „кралските поданици” падна в самия край на втората част. Джими Кебе отбеляза втория си гол в срещата в 85-ата минута и по този начин оформи крайното 2:1.

Така Рединг изплува от зоната на изпадащите, като вече е на 17-ото място и има актив от 23 точки. Съндърланд е 12-ти с 29.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)