3. Арсенал не даде прошка на Виляреал на "Емирейтс" - 3:0

Арсенал не даде прошка на Виляреал на "Емирейтс" - 3:0

Арсенал се класира за полуфиналите в Шампионската лига, след като победи Виляреал с класическото 3:0 и се класира за следващата фаза от турнира с общ резултат 4:1. Срещата на „Емирейтс” беше много динамична, но интрига имаше само до първия гол на домакините. Над всички на терена беше 19-годишният Тео Уолкът, който изтормози защитата на гостите и сътвори почти всички по-опасни положения пред вратата на Лопес.

Арсенал се класира за полуфиналите в Шампионската лига, след като победи Виляреал с класическото 3:0 и се класира за следващата фаза от турнира с общ резултат 4:1. Срещата на „Емирейтс” беше много динамична, но интрига имаше само до първия гол на домакините. Над всички на терена беше 19-годишният Тео Уолкът, който разби защитата на гостите и сътвори почти всички по-опасни положения пред вратата на Лопес. На полуфиналите Арсенал ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед, който отстрани Порто.

Мачът започна с очакван домакински натиск, а удар на Ван Перси от 28 метра бе спасен от Лопес. В 5-ата минута след хубава атака на „артилеристите” капитанът Фабрегас центрира в малкия пенал, холандският национал Ван Перси стреля с глава, но изстрелът му мина над гредата. Гостите отвърнаха с удар със странична ножица на Гудик, който бе отразен от вратаря Фабиански.

В 10-ата минита Фабрегас хитро пусна топката с пета към Тео Уолкът. Капитанът на Виляреал Гудин не успя да пресече паса, младокът овладя коженото кълбо и с много красив прехвърлящ удар откри резултата. След попадението двубоят се успокои, но в 27-ата минута Адебайор беше съборен на дъгата пред наказателното поле на „жълтата подводница” и реферът Щарк отсъди пряк свободен удар. Робин Ван Перси стреля от фаула, но Лопес изби. Кълбото попадна в Адебайор, който стреля с глава, но ударът му бе избит от голлинията от Родригес, но останаха съмнения, че топката е премина голлинията. В последната минута на полувремето Гудин засече с глава центриране от корнер, но изстрелът му мина над вратата.

Втората част отново започна с натиск на домакините, а в 60-ата минута Арсенал стигна и до втори гол в мача. Ван Перси овладя топката пред наказателното поле и я пусна вляво към Адебайор. Той нахлу в наказателното поле и с много прецизен изстрел с десния крак в обратния ъгъл матира за втори път в мача Лопес. Седем минути по-късно Уолкът получи топката в полето на „жълтата подводница”, Гудин се опита да избие топка с шпагат, но повали крилото на „артилеристите”. Реферът Щарк посочи бялата точка, а Виляреал остана и с човек по-малко, защото за оспорване на съдийското решение втори жълт картон получи Егурен. Зад топката заста холандският национал Ван Перски, който с плътен шут в левия ъгъл не остави никакви шансове за стража на гостите Лопес.

До края на мача Арсенал можеше да отбележи още попадения, но в крайна сметка резултатът остана непроменен. В полуфинала „артилеристите” и Манчестър Юнайтед ще спорят за място на финала.

Арсенал - Виляреал 3:0 (4:1 общ резултат)
1:0 Уолкът (10)
2:0 Адебайор (60)
3:0 Ван Перси - д. (67)

Арсенал: Фабиански, Ебуе, Туре, Силвестре, Гибс, Уолкът (77’ Денилсон), Насри, Ван Перси (77’ Диаби), Адебайор (83’ Бентнер), Сонг, Фабрегас (к.);

Виляреал: Лопес, Родригес (к.), Годин, Капдевиля, Егурен, Пирес, Кани (70’ Джорди), Фернандес (64’ Ибагаса), Анхел, Бруно (64’ Кавечи), Роси;

Жълти картони: Силвестре (Арсенал); Егурен, Кани, Гудин (Виляреал);

Червени картони: Егурен (Виляреал);