3. Арсенал обърна сборен отбор на Малайзия за три минути (видео)

Арсенал обърна сборен отбор на Малайзия за три минути (видео)

В отсъствието на Робин ван Перси, капитанската лента бе връчена на Томас Вермаален

Арсенал стартира подготовката си за новия сезон с трудна победа с 2:1 над сборен отбор на Малайзия в Куала Лумпур. Успехът на възпитаниците на Арсен Венгер дойде след обрат в последните три минути на двубоя, когато младите Томас Айсфелд и Чъкс Анеке вкараха по един гол за лондончани.

Преди това, в добавеното време на първото полувреме, Азми Мюслим даде преднина на сборния отбор на Малайзия, който в голяма част от двубоя надиграваше именития си съперник. В отсъствието на Робин ван Перси, който не отпътува с отбора за Азия, капитанската лента бе връчена на Томас Вермаален, а на върха на атаката в титулярния състав започна Маруан Шамак.

Именно пред мароканския нападател се откриха две изгодни възможности за гол в началните минути, но вратарят на домакините Фаризал спаси. Неговият колега в Арсенал Вито Маноне пък бе близо до това да получи нелеп гол от пряк свободен удар и последвал рикошет, но в крайна сметка италианецът успя да се справи.

До края на частта Андре Сантуш също се размина с гола, а в последните 15-ина минути домакините изглеждаха по-опасния отбор и след няколко намеси на Маноне дойде втората минута на добавеното време, когато Азми Мюслим откри резултата със страхотен удар от около 30 метра.

Веднага след почивката в игра за Арсенал се появи нов състав, като единствено Маноне остана на поста си. В 54-ата минута лондончани бяха близо до това изравнят, след като Мияичи изпълни бързо пряк свободен удар и намери Афобе в наказателното поле, но неговият удар срещна страничната греда.

Веднага след това домакините пропуснаха да удвоят аванса си след хубава контраатака и пробив на Сали, който обаче в последния момент не успя да нанесе силен удар и Маноне улови. Три минути преди края Томас Айсфелд изравни, след като стреля от близо, получавайки топката от Йенарис, който проби добре отдясно.

В 90 минутата Арсенал стигна до пълен обрат след комбинация между Микел и Анеке. Последния стреля, топката рикошира в бранител на Малайзия и влезе във вратата - 1:2.

Малайзия XI - Арсенал 1:2
1:0 Мюслим (45')
1:1 Айсфелд (87')
1:2 Микел (90’)

Арсенал: Маноне, Дженкинсън (46-Йенарис), Вермален (46-Бартли), Джуру (51-Анеке), Гибс (46-Микел), Диаби (46-Сонг), Артета (46-Мияичи), Кокелен (46-Окслейд-Чембърлейн), Сантуш (46-Уолкот, 80-Айсфелд), Жервиньо (46-Афобе), Шамак (46-Ийстмънд);

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)