3. Арсенал обърна "светците" и стигна до изразителна победа (ВИДЕО)

Арсенал обърна "светците" и стигна до изразителна победа (ВИДЕО)

Лондончани губеха с 0:1, но спечелиха с 3:1 у дома

Арсенал победи Саутхемптън с 3:1 след обрат от 0:1 на „Емирейтс“ в мач от седмия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“ събраха 17 точки на третото място във временното класиране, колкото има и Манчестър Сити и на една зад Ливърпул. „Светците“ са 19-и с едва 1 точка.

През първото полувреме Арсенал имаше инициативата, като успя да нанесе цели 14 удара, но от тях само един беше точен. Саутхемптън не застраши противниковата врата и двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Гостите изненадващо излязоха напред в резултата десетина минути след началото на втората част. Камерън Арчър направи хубав индивидуален пробив, навлезе в наказателното поле и нанесе удар към долния ляв ъгъл, с който преодоля Давид Рая – 0:1.

Само три минути по-късно, в 58-ата, Арсенал стигна до изравнително попадение. Букайо Сака пусна превъзходно извеждащо подаване към Кай Хаверц, който стреля от границата на наказателното поле към десния ъгъл и се разписа за 1:1.

Много бързо след това, в 68-ата минута, „артилеристите“ реализираха и пълен обрат. Сака записа втората си асистенция в мача, след като проби по десния фланг, навлезе навътре и центрира към Габриел Мартинели, който отблизо не сгреши – 2:1.

Букайо Сака подпечата силния си мач и с гол. Дясното крило отне топката от Юкинари Сугавара, който допусна много груба грешка при изнасянето на топката, и с изстрел по земя към десния ъгъл оформи крайното 3:1 в полза на Арсенал.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)