3. Арсенал остана безгрешен след обрат над Фулъм (ВИДЕО)

Арсенал остана безгрешен след обрат над Фулъм (ВИДЕО)

Габриел донесе успеха с късен в дербито

Защитникът Габриел се реваншира за груба грешка с втория гол при победата на Арсенал с 2:1 над Фулъм, която остави "артилеристите" безгрешни през новия сезон във Висшата лига и ги върна на върха с пълен актив от 12 точки след четири мача.

Габриел позволи на Фулъм да поведе през второто полувреме, но се разписа след ъглов удар в 86-та минута и довърши обрата.

Фулъм вкара първия гол в 56-ата минута, когато Габриел загуби топката в собственото си наказателно поле.

Сръбският нападател Александър Митрович я отне преодоля с лекота вратаря Арън Рамсдейл с прецизен удар в далечния ъгъл.

Изравнителното попадение бе дело на Мартин Йодегор, който преодоля Бернд Лено след рикошет в 64-та минута.

Габриел вкара победния гол на празна врата, след като вратарят Лено не успя да избие топката след центриране от ъглов удар.

Това се случи при завръщането на германския вратар на "Емиратс", където той се подвизаваше преди трансфера в лондонския съперник през лятото.